Skocz do zawartości

[Hamulce Shimano] Deore BR-M6100


tomasz777

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy.Dziś wymieniłem zamontowałem wymienione wyżej hamulce.Tyl jest ok.Odpowietrzony koło ustawione,hamuje.Za to z przodem jest dramat.W czasie hamowania skrzypienie straszne głosne że aż wstyd.Tarcza prosta rower nowy hamulce nowe.Po umyciu roweru błoga cisza,bo pewnie klocki dostały wody.Nie moge tez ustawić koła,zawsze delikatnie trą klocki.Nie wiem czy adapter przykręciłem dobrze.Próbowałem tak i tak i zawsze to samo skrzypienie, tak jak by się cos zacierało.

rower adapter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem i nie idzie ustawić.Ciagle coś ociera i trzyma.Moze płynu za dużo.Moze tłoczki nie są w pozycji zerowej.

Nie da rady,próbowałem z 10 razy.Moze tłoczki wcisnąć.Moim zdaniem okładziny są jak by za blisko siebie Musze sprawdzić położenie tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, po pieciu w sumie godzinach ustawiania bez rezultatu,jest to niewykonalne.Wkładałem katy ,kartki po miedzy tarcze i klocek,bawiłem się przesuwając milimetr po milimetrze i nic.Przeciez to rower a nie zegarek.Może raz udało mi sie złapać dobra odległośc ale po dokreceniu znowu była lipa.Tektro siedziało ,shimano nie chce.Umówiłem sie juz z serwisem,a ze jestem w Holandii to skasuja mnie pewnie odpowiednio.Jeszcze mogę spróbowac kupić adapter shimano,może to coś da.Kupiłem rower żeby jezdzic a on stoi pozytku zadnego.Załuję że kupiłem te hamulce deore  bo tektro przynajmniej działało.Jeszcze cos w sterach zaczeło trzeszczeć a przecież to nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załuję że kupiłem te hamulce deore  bo tektro przynajmniej działało.

To po co się męczysz, oddaj i kup Tektro. Najlepiej zwalić na produkt, bo przecież nikt Ci nie pomógł w nieco ponad dobę. A i jak niby miał pomóc jak nie wiadomo co schrzaniłeś, nawet nie wiadomo jaki tam klocki masz. Już nie wspomnę, że mówienie, że coś nie tak bez jakiś choćby 20-30 km jazdy, by się dotarło to już absurd.

Wciśnij tłoczki czymś miękkim, poluzuj zacisk, zaciśnij klamkę, zakręć zacisk i ma być o ile klocki normalne i dobre do m6100, a tarcza prosta i adapter prawidłowy.

P.S. podkładki pomiędzy adapterem a zaciskiem, a nie za zaciskiem... one są mimośrodowe i mają pomóc ustawić zacisk, a nie być nie wiem po co pod główką śruby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q_u napisał:

P.S. podkładki pomiędzy adapterem a zaciskiem, a nie za zaciskiem... one są mimośrodowe i mają pomóc ustawić zacisk, a nie być nie wiem po co pod główką śruby.

 

Podkładki są założone poprawnie. Jak ktoś lubi kiedy mu pracuje tylko część klocka, pewnie może sobie je włożyć pod zacisk, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na tarczy 180 mm mam podkładki jak pisałem i klocek jest idealnie. Stąd mój wpis. Poza tym na logikę, co Ci ustawia te podkładki jak będą jak teraz? Jedynie "skracają" Długość śruby wchodzącej w amortyzator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyglądają te podkładki. Owszem zmieniają kąt zacisku, ale gdy są między adapterem a zaciskiem, a nie między nim, a łbem śruby. W założony sposób nie zmienią nachylenia, bo wtedy i tak zacisk opiera się na płaskiej powierzchni adaptera. Korzystałeś z takich podkładek kiedyś? Sprawdź kiedy dają one możliwości zmiany kątów nachylenia, tu nie trzeba być inżynierem, by to stwierdzić 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q_u napisał:

Załuję że kupiłem te hamulce deore  bo tektro przynajmniej działało.

To po co się męczysz, oddaj i kup Tektro. Najlepiej zwalić na produkt, bo przecież nikt Ci nie pomógł w nieco ponad dobę. A i jak niby miał pomóc jak nie wiadomo co schrzaniłeś, nawet nie wiadomo jaki tam klocki masz. Już nie wspomnę, że mówienie, że coś nie tak bez jakiś choćby 20-30 km jazdy, by się dotarło to już absurd.

Wciśnij tłoczki czymś miękkim, poluzuj zacisk, zaciśnij klamkę, zakręć zacisk i ma być o ile klocki normalne i dobre do m6100, a tarcza prosta i adapter prawidłowy.

P.S. podkładki pomiędzy adapterem a zaciskiem, a nie za zaciskiem... one są mimośrodowe i mają pomóc ustawić zacisk, a nie być nie wiem po co pod główką śruby.

 

Tłoczki wciskałem Adapter mam od starych tektro,wczoraj zamówiłem oryginalny Shimano,może lepiej wycentruje zacisk.Dales mi do myślenia z tymi podkładkami.Bo przy luźnym zacisku prawie jest dobrze,ale jak już zaczynam go dociągać to zacisk ucieka troche jak by w bok .klocki są oryginał Shimano z kompletu Dziś dam te podkładki między zacisk a adapter.Pewnie one tak byly tylko ja przy skręcaniu strzeliłem gafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia, czy podniesienie tego o te 2-3 mm nie zrobi tego co pisał Maciek.  U mnie jest ideał i w M8000 i w M7000 z tarczami rt81 180 mm.

EDIT: Ty ten adapter masz w ogóle dobry? Jakie masz tarcze ? 160 czy 180 ?

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki powinny być na zacisku ,tak jest w instrukcji Shimano i tak też zrobiłem.Są dwie podkładki jedna cienka i jedna szersza.Zaczynając od strony zacisku jako pierwsza idzie cienka która z jednej strony jest płaska a z dugiej zaokrąglona.Czyli płaską stroną do zacisku a zaokrąglona strona wchodzi w ta szerszą podkładkę która ma rowek a od strony sruby jest płaska.Przy montowaniu popełniłem błąd i dałem tą cienką odwrotnie i pwenie dlatego zacisk zle się  układał.Przykręcałem sruby na przemian po jednej czwartej obrotu i bardzo delikatnie żeby nie ruszyć zaciskiem.Klamka zaciągnieta oczywiście.Jakoś to poszło.Wprawdzie jak sie pokreci kołem i przyłoży ucho to słychac tam jeszcze jakiś delikatny pulsacyjny szum ale juz to zostawiłem,dotrze sie klocek.

Można zamykac temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...