Skocz do zawartości

[Bagażnik dachowuy] budżet 500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję stabilnego i solidnego bagażnika dachowego na rower. Montaż bez zdejmowania koła. Bagażnik musi być solidny bo mój rower waży zdaje się, że 16 kg. Fajnie jakby rower łatwo się zapinało w takim bagażniku. Sprawa dosyć pilna. Dziś chciałbym zamówić. Problem jest też taki, że mój rower to Focus Jam 6.9. A on ma dosyć grubą rurę. Polecicie coś?

Czy w takich bagażnikach są jakieś opcje antykradzieżowe samego bagażnika? Chodzi mi o to żeby ktoś go łatwo nie zdjął.

Pozdrawiam,

Szymon

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj wymieniałem zamek w mojej barracudzie - zepsuł się po 15-16 latach używania, rok w rok. Więc chętnie Ci napiszę, że Mont Blanc Barracuda daje świetnie radę. Rurę na pewno złapiesz - uchwyt jest regulowany. Kilkanaście kilogramów to nie problem - z podobnymi naszymi rowerami przetrenowaliśmy dużo sytuacji, duże prędkości, przechyły, wertepy, itp., a często zostawiam na rowerze jeszcze torbę "techniczną" pod ramą.

Opcje antykradzieżowe - zamek chroniący rower i jednocześnie bagażnik: uchwytu bagażnika nie można przekręcić, gdy łapa trzymająca rower jest w pozycji zamkniętej. Chociaż oczywiście - na wszystko znajdzie się sposób, gdy będzie potrzeba, jednak przez te kilkanaście lat nam się nic nie zdarzyło. Zdarzało mi się zostawiać też rower na noc na samochodzie przed hotelem, jednak zakładając ulocka i jeszcze jedno słabsze zapięcie.

Koszt aktualnego, nowego modelu - 539 PLN. 

Koszt wymiany zamka - 25 PLN ;)

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie znam innych modeli, ale widzę podstawową różnicę: dzięki tej głębokiej "łyżce" z przodu w barracudę wstawiasz rower i stoi, nawet bez łapania w uchwyt. W tym Thule na pewno tak nie będzie (chociaż może ma inne zalety - nie wiem).

2.jpg

Szy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...