Skocz do zawartości

[Trasy] Jazda rowerem na wsi


Palindas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś nareszcie było trochę cieplej więc nie chcąc marnować dnia, wybrałem się na rower. Problem w tym, że rolnicy prześcigują się z opryskiwaczami i o godzinie 16 śmierdzi dosłownie wszędzie opryskami. Pojeździłem niecałe 30 minut, po czym wróciłem bo aż mnie zamdliło od tych oparów.

W połowie marca kupiłem rower. Niestety mieszkam w takim regionie, gdzie nie ma szlaków rowerowych. Wszędzie za to są pola. Powoli zaczynam żałować zakupu jednośladu, mimo że bardzo lubię aktywnie spędzać czas i podróżować.

Fajnie mają ci, co mieszkają na terenach zalesionych bądź znajdujących się blisko szlaków rowerowych. :(

 

Czy wy też mieliście z tym problem? Jeśli tak, to jak sobie poradziliście. Ja szczerze mówiąc poważnie myślę nad przeprowadzką. I to nie tylko z powodu braku tras rowerowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę cztery opcje - albo transfer tam gdzie można pojeździć - samochód/pociąg, ale to bardziej opcja weekendowa. 

Albo jeżdżenie rano - opryski są wykonywane z reguły po południu. 

Albo po prostu przeczekanie - teraz może być ich więcej, ale później każdy wykonuje w innym terminie więc myślę że problem nie jest aż tak dokuczliwy. 

Albo modyfikowanie tras, żeby jak najszybciej uciec ze "strefy skażonej". 

Wiosna się mocno spóźnia więc ten sezon jest/będzie dla rolników nieco nerwowy. 

No ale, jak źle Ci się żyje to może faktycznie warto myśleć w dłuższej perspektywie nad przeprowadzką. 

Edytowane przez MikeSkywalker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manfred1

Nie mówię, że nie mam gdzie jeździć. Problemem jest to, że region w którym mieszkam, jest jednym z najbardziej zagęszczonych przez użytki rolne, co w okresie jak ten, sprawia, że samo wyjście z domu naraża mnie na wdychanie oprysków.

16 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

modyfikowanie tras, żeby jak najszybciej uciec ze "strefy skażonej". 

Ta możliwość odpada z powodu bezkresu gruntów rolnych ale pozostałe są sensowne. Dzięki za podzielenie się swoimi przemyśleniami.

Edytowane przez Palindas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...