Skocz do zawartości

[oświetlenie] przednie, sygnalizacyjne, na baterie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W tym roku wybieram się na wakacje rowerowe z namiotem. Planuję poruszać się tylko za dnia. I potrzebuję jakiejś lampki.

Posiadam i używam w różnych sytuacjach różnych lampek, w zależności od tego gdzie jeżdżę. Mam zmodowaną Solarforce L2P, Convoya S2+, Roxim RX5, Kross Tourismo Sport, Knog Blinder Mini Chippy i kilka innych.

Ale teraz poszukuję innej lampki. Z założenia ma głównie migać. Chodzi o to, że będę poruszał się za dnia i ma ona być taką lampką na wszelki wypadek, w razie nagłej mgły, chwilowej kiepskiej pogody (tryb stały oczywiście mile widziany). W razie dłuższej złej pogody, nie mam w planie się przemieszczać rowerem, tylko rozbić namiot, albo przeczekać. Czyli nie ma mieć rodzaju oświetlenie jak Roxim RX5 czy kross Tourismo, które z racji konstrukcji mają oświetlać drogę szerokim strumieniem. Odpadają lampki StVZO. "Kształt oświetlenia" okrągły, jak w zwykłych latarkach. Zasilanie na (2 lub 3) baterie AA (ewentualnie AAA), odpadają pastylkowe mrugadełka na CR2032 (takie też mam). No i oczywiście żeby to było jakieś porządne świecenie, np. 150 lm.

Nie chcę targać ze sobą dodatkowych akumulatorków 18650 (w razie rozładowania kupię paluszki) - odpada L2P i Convoy.

Nie chcę dedykowanego szerokiego oświetlania drogi, tylko okrągły strumień światła - odpada Roxim RX5 i Kross Tourismo.

Nie chcę ładowania na USB - odpada Kong Blinder.

Takie połączenie powyższych: ma świecić pożądnie jak L2P, być zasilana jak RX5 i mrugać jak Blinder.

Czy taka lampka w ogóle istnieje? Lampka ma być markowa, porządna, żaden chiński "zoom 10000 lm" lub coś tego typu (kiedyś popełniłem taki zakup, zanim zainwestowałem w porządny sprzęt).

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna poważna firma nie produkuje lampek wysokiej jakości na baterie, taki sposób zasilania jest przeszłością.

Kup sobie ion 200rt, będziesz miał chyba najlepszą lampkę sygnalizacyjną jaka istnieje, na baterii ciągnie kilkanaście godzin a powerbank i tak będziesz miał na dłuższym wyjeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to Knogg Pop.

Jednak jeśli to ma być lampka awaryjna, to bez sensu pchać się w AA. Tym bardziej, że nie kupisz paluszków po środku lasu lub na jakimś zadupiu. A taki Knog Blinder w trybie oszczędnym daje 60h świecenia. Jak ma być lampka awaryjna, to powinno wystarczyć. Jak coś to doładujesz ewentualnie z powerbanka. Dodatkowo zajmuje mniej miejsca niż jakakolwiek na AA. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz lampkę wyłącznie sygnalizacyjną zasilaną AA to mogę polecić Knog Pop: https://alltheway.pl/ostrzegawcze/3696-2421-lampka-przednia-knog-pop-ii.html#/143-kolor-leopard W zależności od wersji ma 35 lub 60 lumenów. W trybie Eco działają 100 godzin. Jasność w tym trybie jest całkowicie wystarczająca do jazdy w nocy. Mają też tryb migający dzienny ale tu działanie jest znacznie krótsze - tylko kilka godzin. Jasność w tym trybie jest wystarczająca do jazdy w pochmurny dzień lub w przypadku pogorszenia pogody (mgła, deszcz). W dzień słoneczny szału już nie ma bo tu przydałoby się 100+ lumenów. Używam takiej lampki (wersja 35 lumenów) od kilku lat i jak do tej pory działa bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cateye TL-LD155-F OMNI 5 Odpowiednik tylnej lampki na baterie AAA. Nie posiadam ale coś takiego mi od razu wpadło do głowy. 5 diod led, robotę robi odpowiednia optyka.

Sam posiadam bardzo małą lampkę  Bontragera Glo na pastylki. Jedna dioda, dobra optyka. Jest dobrze widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...