Skocz do zawartości

[ramię Korby] Obracające się lewe ramię korby Shimano FC M590


Barabbas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem miesiąc temu używanego rockridera 9.1 i dziś mam pierwszy problem. Otóż lewe ramię korby zaczęło się obracać tak, że i lewy i prawy pedał mam jednocześnie na dole. Model to FC M590, a numer katalogowy ramienia korby to Y1LD98040. Jak odkręciłem ramię to w ramieniu na 3/4 nie było w ogóle "ząbków"(w załączniku zaznaczam o który element mi chodzi", gładka rurka normalnie. Tożsama "tarka" na którą jest nakładane ramię istnieje i wydaje się być w miarę ok stanie. I teraz pytanie, czy można to jakoś naprawić? Widziałem to ramię tylko na amazonie za 35 ojro plus wysyłka, to tak trochę średnio opłacalne imo. Ewentualnie jakiś zamiennik? Czy to już kaplica i muszę wszystko nowe kupić?

Zrzut ekranu 2022-04-14 203117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dokumosa napisał:

Nie naprawisz tego (przynajmniej nie w takiej kwocie żeby to było jakkolwiek opłacalne). Spróbuj skręcic to jak należy i może jeszcze pojeździ.

No właśnie już po tej awarii było skręcane na chama na dwie osoby i po 200 metrach znowu się obróciło. Wyczytałem gdzieś, aby to skleić poxypolem czy innym klejem i jeździć póki nie padnie całkowicie, tylko potem trzeba będzie użyć kątówki, aby to rozebrać, ale to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ząbki zniszczone tylko na korbie, no to ramie do wymiany. Jeżeli są w kiepskim stanie i na osi - całość do wymiany. Ramie - możesz poszukać używki na różnych olx-ach, ale zwracaj uwagę żeby było od korby z podobnym Q-factor, szczególnie jak jeździsz w spd. Ale biorąc pod uwagę obecne ceny na części te 35 euro wydają się całkiem rozsądne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza opcja to kup lewe ramie pod hollowtecha deore/lx/xt/slx/xtr. Szukałem dziś korb na allegro / olx I wydaje mi się że było coś w ładnym stanie za ok 40-50zł. Byle długość była ta sama i po prostu nie zwracaj uwagi na wygląd. 

 

Swoją drogą mam ten rower od nowości. Jak hamulce u Ciebie? Dużo osób narzeka na avidy a u mnie te elixiry 3 śmigają jak nowe do dziś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...