Skocz do zawartości

[Szosa do 4000 zł] Rower szosowy dla kobiety do 4000 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałabym kupić swoją pierwszą szosę. Nigdy na takim rowerze nie jeździłam, nie mam żadnego doświadczenia i porównania. Zrobiłam wycieczkę po sklepach rowerowych i z dostępnością rowerów jest słabo, zwłaszcza w małych rozmiarach.

W jednym ze sklepów dostępny jest Scott Speedster 40 z 2021 r. w rozmiarze xs za kwotę około 3700 zł. Pozwolono mi się przejechać ale niewiele mi to powiedziało bo nigdy nie jeździłam na szosie.

Internetowo dostępny jest też kross vento 2.0 za około 3100, a w moim decathlonie jest triban easy damski za 1800 i triban rc100 flatbar z hamulcami tarczowymi za 2600.

Dodam jeszcze, że mam 161 cm wzrostu i ważę 54 kg.

Jak sądzicie, warto zainteresować się tym Scottem albo którymś z pozostałych rowerów?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Treka ktoś mi już sprzątnął. 

Co powiecie o tym wynalazku https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-regular-damski/_/R-p-302724.

Z używek znalazłam jeszcze coś takiego ale wydaje mi się, że kwota jest trochę za duża https://www.olx.pl/d/oferta/szosa-merida-race-50-xxs-44-cm-carbon-2-x-7-szosowy-nie-kross-giant-CID767-IDOuLBg.html?reason=observed_ad . Co sądzicie? Rower ma przejechane 2500 km.

Edytowane przez Karolina1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w nagrodę za takie "czajenie się" i czekanie nie wiadomo na co szukając produktów na które ssanie jest ogromne możesz sobie kupić dokładnie to samo tysiaka drożej https://www.olx.pl/d/oferta/trek-domane-al-3-sora-rama-50cm-2020-CID767-IDOsJoq.html

Cytat

To samo co o praktycznie każdej szosie z decathlonu. Na pierwszy rzut oka mkze wyglądać ok ale jak zaczniesz się wdawać w szczegóły, zauważać na czym oszczędzono, zweryfikujesz jakość komponentów i zerkniesz na masę całości to czar pryska, zostaje sprzęt dlatego mało wymagających użytkowników a jego głównym plusem jest możliwość wzięcia rat 0

Cytat

Z używek znalazłam jeszcze coś takiego ale wydaje mi się, że kwota jest trochę za duża https://www.olx.pl/d/oferta/szosa-merida-race-50-xxs-44-cm-carbon-2-x-7-szosowy-nie-kross-giant-CID767-IDOuLBg.html?reason=observed_ad . Co sądzicie? Rower ma przejechane 2500 km.

Nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprzednie podpowiedzi. Nie zdecydowałam się na żaden z poprzednich rowerów. Dzisiaj pojawiła się okazja do kupienia tego modelu https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_4,10,815,839,15481,2021.html#0000008c8c8c-47 za 4 tysiące w ramie 47. Rower dostępny w moim mieście, od ręki.

Co o nim sądzicie? Dla laika, który coś próbuje się nauczyć wygląda całkiem przyzwoicie ale w dwóch innych sklepach panowie generalnie odradzali Rometa. Co myślicie, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję na fizycznych wymiarach roweru a nie farmazonach jakie ktoś sobie na sklepie internetowym wstawił. Znajdź sobie tabelkę z geometrią tego rometa a później porównaj z jakąś damską szosą (która będzie w rozmiarach i o geometrii jakich potrzebujesz) np. https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/race-bikes/ultimate/cf-sl/ultimate-cf-sl-7-wmn-disc/3068.html?dwvar_3068_pv_rahmenfarbe=BU%2FWH Fizyczne wymiary, nie oznaczenia producenta

A tak ogólnie to twoje pieniądze, rób co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczne odpowiedzi przede wszystkim. Pytanie było o jakość roweru i czy to co jest w niego "wsadzone" jest warte tych pieniędzy.

Akurat dzisiaj miałam możliwość się na nim przejechać i absolutnie nie czułam, że rower jest za duży. 

Dziękuję, myślę, że temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Akurat dzisiaj miałam możliwość się na nim przejechać i absolutnie nie czułam, że rower jest za duży. 

Akurat to, czy rozmiar jest odpowiedni (czy trzeba wprowadzić jakieś korekty ustawień/coś wymienić) to się okazuje po kilkuset kilometrach, przez minutę przed sklepem to ci będzie nawet na XL wygodnie, nie masz żadnego doświadczenia żeby stwierdzić czy ten rower jest ok

 

Merytoryczna odpowiedź - nie ma sensu w ogóle rozmawiać o romecie huragan bo nawet najmniejszy rozmiar jest dla ciebie o 2 cm za długi

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rower szosowy dla kobiety do 4000 tys.

@Karolina1 Wypadałoby poprawić temat

12 godzin temu, Karolina1 napisał:

czyli 49 jest na wzrost <168 więc rama 47 będzie na osobę jeszcze niższą

Na szosie trzeba wisieć nosem nad przednim kołem. Jak głowa nie wyprzedza kierownicy to wygląda się nieprofesjonalnie ;) 

Cytat

Rower szosowy dla kobiety do 4000 tys.

@Karolina1 Wypadałoby poprawić temat

12 godzin temu, Karolina1 napisał:

czyli 49 jest na wzrost <168 więc rama 47 będzie na osobę jeszcze niższą

Na szosie trzeba wisieć nosem nad przednim kołem. Jak głowa nie wyprzedza kierownicy to wygląda się nieprofesjonalnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karolina1 korzystaj z informacji, które przekazał Ci @Mihau_ bo bardzo dobrze Ci podpowiada. Masz dokładnie takie same proporcje ciała jak moja córka - musiałbym na głowę upaść i to z sześć razy żeby kupić Jej Huragana, czyli rower który został opisany długością rury podsiodłowej (sic!) jako 47, będąc przy okazji klasyczną 52'ką - czyli roweru, o którym Ty napisałaś tak:

12 godzin temu, Karolina1 napisał:

Akurat dzisiaj miałam możliwość się na nim przejechać i absolutnie nie czułam, że rower jest za duży.

... przez pięć minut, pół godziny?

Uwierz mi - bardzo niewiele... ale coś o rowerach szosowych wiem - kupując ten rower popełniasz błąd. Wirtualna długość rury poziomej to w tym rowerze 520mm i:

13 godzin temu, Mihau_ napisał:

To jest rower dla kogoś kto ma 170+ a nie 161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko... ;)

PS. Lubię te tutejsze zapytania ludzi.

"Dzień dobry - nie znam się, więc poradźcie, ale tak żeby to co ja sobie wybiorę było tym co polecacie - zachwyćcie się albo spadajcie... bo sprzedawca zachwala, bo na ramie napisali, bo kolega koleżanki taki ma, bo ja się w sklepie przymierzyłem/łam"

Edytowane przez abdesign
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...