Skocz do zawartości

[Kask] uvex race9 vs MET Rivale II vs Lazer sphere


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, który z tych kasków będzie lepszy na okrągłą/szeroką głowę? Obwód 59 ale dosyć szeroki beret nad uszami. Testowałem lazer tonic M(do59) i trochę ciśnie L wchodzi lekko ale strasznie duży za to lazer blade+ nawet L ciśnie po bokach. Interesują mnie 3 różne kaski uvex race 9, met rivale II, Lazer sphere, który z tych 3 będzie lepszy na moją głowę ( nie ma sklepu w okolicy z takimi kaskami więc nie dam rady przymierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Met Rivale pasował na mój okrągły łeb, jako jeden z niewielu, a swojego czasu przymierzałem naprawdę kilkadziesiąt modeli różnych producentów, żeby znaleźć coś, co w ogóle będzie pasować. Nie wziąłem go tylko dlatego, że nie ma MIPS. 

Finalnie kupiłem Giro Agilis MIPS, który również pasował. Wcześniej miałem Bell Drifter (Formula to szosowy odpowiednik), a na samym początku przygody Met Crossover. 

Teraz poza Giro mam też (już drugi) Abus AirBr.eaker, o dziwo pasuje jak ulał! No...po drobnej modyfikacji. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lazer tonic i nawet starszy vandal pasują dobrze a za to blade+ już ciśnie, nie mierzyłem kasków met, za to giro angon do 63cm niestety był nie wygodny i strasznie długi z tyłu głowy. Zastanawiam się nad tym uvexem choć to dosyć oryginalny wygląd znacznie ładniejszy jest met rivale. Jeśli posiadacie te kaski w rozmiarze L moglibyście zmierzyć szerokość wewnętrzną w okolicy uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.04.2022 o 15:34, MrLuke napisał:

Witam, który z tych kasków będzie lepszy na okrągłą/szeroką głowę? Obwód 59 ale dosyć szeroki beret nad uszami. Testowałem lazer tonic M(do59) i trochę ciśnie L wchodzi lekko ale strasznie duży za to lazer blade+ nawet L ciśnie po bokach. Interesują mnie 3 różne kaski uvex race 9, met rivale II, Lazer sphere, który z tych 3 będzie lepszy na moją głowę ( nie ma sklepu w okolicy z takimi kaskami więc nie dam rady przymierzyć).

I jak? Co kupiłeś? Właśnie zamówiłem Rivale bez przymierzana 😛 ma Twoją głowę mogłyby pasować abusy. Próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 11:41, wojtek23 napisał:

I jak? Co kupiłeś? Właśnie zamówiłem Rivale bez przymierzana 😛 ma Twoją głowę mogłyby pasować abusy. Próbowałeś?

No właśnie jeszcze nie kupiłem czekam na jakąś okazję na ale... I jak kask już masz, jak pasuje, jaki rozmiar, jaka szerokość wewnętrzna.

Edytowane przez MrLuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...