Skocz do zawartości

[Rower] Rockrider XC100 czy Indiana Storm X7


TurboDymoMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam roweru MTB raczej ogólnego zastosowania, żaden downhill, żadne maratony XC, ale raczej ciut ostrzejsza turystyka MTB, Płaskopolska (WIelkopolska) - Puszcza Zielonka, Wielkopolski Park Narodowy, okazjonalnie Izery... "jeździec" 47 lat, 90kg:)

a więc kryterium to max 4.000zł i jak najlepszy sprzęt:

Rockrider: "za": taperowana główka ramy, amor całkiem ok, sztywne osie. "Przeciw": napęd z 1 blatem na przodzie - przy ogólnym użytku ciut za mało twardych przełożeń, chamsko prowadzone link na zewnątrz ramy od dołu na chamskich jakiś mocowaniach, geometria ciut zbyt sportowa...

Indiana: "za" napęd 2 blaty na przodzie, również szytwne osie, nie wiem jak ten amor w porównaniu do Rockridera...

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m19#

 

Pytania:

  • jak oceniacie amor Indiany na tle amora Rockridera?
  • Cc to za standard sztywnych osi w Indianie? Coś standardowego?
  • Rockrider ma chyba prostą główkę ramy na 1 1/8 cala, Rockrider to taper. Czy w amatorskim użytku to w ogóle plis?

Nie wiem czy warto dopłacać 4000zł do Rockridera, tym bardziej że napęd mi mniej odpowiada, a geometria jest ciut zbyt sportowa jak na mnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92, nie wiem czy to widziałeś na stronie, ale ja wcześniej nie...

"Kaseta Deore 11-51 lub Microshift 11-46 (w zależności od dostępności podzespołów)." 

Trzeba by dopytać. 

@TurboDymoMan, oba rowery mają osie boost i taperowane główki.

Co do amortyzatora - niech się wypowiedzą mądrzejsi, ale na 90% lepszy Recon. 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...