Skocz do zawartości

[Suport] PF ciągle strzela, a korba się luzuje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu męcze się z problemem strzelającego suportu Press fit. Rama to Focus Raven 8.8 , po przejechaniu ok 500 km gdy go kupiłem zaczął strzelać suport zamontowany był taki https://sklep.token-polska.pl/suport-bb841t-46-p-32.html w sklepie został wyjęty, wyczyszczony ,nasmarowany i włożony ponownie (łożyska oczywiście dobre), strzelanie ustało na ok 300 km. Stwierdziłem ten typ tak ma i nic nie poradzę, gdy zbliżał się przegląd gwarancyjny postanowiłem go wymienić tym razem na taki https://sklep.token-polska.pl/suport-tf4624-p-66.html . Strzelanie ustało na ok 500-600 km, no niestety widocznie z tym nic nie zrobię. Idąc do sedna ok dwa tygodnie temu podczas mycia roweru zauważyłem że korba (Shimano XT) ma lekki luz, myślałem że jest nie dokręcona, odkręciłem ją wszystko wyczyściłem, poskładałem, luz znikną. Po przejechaniu ok 50 km znowu się pojawił luz i strzelanie , tym razem łożyska zostały wymienione, wszystko poskładane ... No i teraz najlepsze, kolejne 50 km,znowu korba z lekkim luzem ( odrazu mówię wszystko poskręcane tak jak ma być! ) . Gdzie szukać przyczyny? czyżby problem z ramą? Suport wchodzi ciasno, siedzi w niej dobrze. 

Edytowane przez grzechu2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że każdy PF jest zły. Statystycznie na serwisie nadal nie mam miesiąca, żeby nie pojawił się co najmniej jeden klient narzekąjący na PF30 (BB30 już trochę szczęśliwie wymarło). Natomiast od kilku już lat nie miałem problemu z PF92 chociaż tych jest na rynku kilka x więcej.

Oczywiście zgadzam się, że BSA jest trudniej zrobić (nawet źle) niż PF ale w praktyce niewiele to zmienia. Kilka razy zrobiłem wszczep adaptera do BSA (monolitycznego, tzn. jednolity kawałek alu) na stałe wklejany do ramy) co rozwiązywało wszystkie niedogodności związane z PF30. Nie w każdej ramie się da się takie coś wstawić. Wtedy można kombinować z adapterami skręcanymi.

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnich zakupach "górala" i w przyszłości u mnie głównym argumentem za rowerem była bsa w mufie. Ludzie którzy wymyślili presfita powinni smażyć się w piekle.

 

12 godzin temu, Dokumosa napisał:

 IMHO najlepeij byłoby w ramę wkleić adapter do BSA

Albo ze skręcanymi tokenami można kombinować - ludki sobie chwalą.

Edytowane przez RabbitHood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę to trwało, ale mam nowe wiadomości. Tak jak wspominałem wcześniej suport który był zamontowany fabrycznie (nie wiem jaki to konkretnie model, jakiś token pressfit) wymienili mi na gwarancji na wkręcany. No i jak coś zaczęło strzelać myślałem, że to zaś suport, ale jak się okazuje z nim nie ma żadnego problemu, a winowajcą trzasków jest tylna oś. Podobno mogła być za mocno dociśnięta i coś tam się skrzywiło lub coś w tym stylu. W każdym razie odmówili wymiany gwarancyjnej bo skoro mechaniczne uszkodzenie, to od razu odrzucili, ale sklep wywalczył żeby wysłali adapter, żeby zrobić tylną oś na standardową ośkę dokręcaną kluczem, a nie ten ich szybko zamykacz. Aktualnie czekam aż ten adapter do nich dojdzie z Niemiec, ma to nastąpić w poniedziałek prawdopodobnie. a nową oś sklep zobowiązał się dać za friko, jako iż jestem ich klientem. Więc ogólnie kupę czasu zeszło żeby dojść do tego co tu strzela, niby za nic nie zapłacę, bo i oś i adapter będę miał za darmochę, ale co czasu i kasy poszło na jeżdżenie z Gliwic do Katowic to nie zliczę. Kolego @grzechu2410 tobie proponuję też zmianę suportu z press fit na wkręcany i to powinno załatwić problem strzelania, a jak nie to również sprawdź oś tylną. Mam nadzieję, że trochę coś pomogłem, w razie pytań pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...