Skocz do zawartości

[łańcuch] M7100 - kompatybilność a cena


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Jeżdżę obecnie na zestawie: kaseta M7100 + przerzutka M8100 + łańcuch M7100 + oval od OneUpa. Przez zimę męczyłem jeszcze stary łańcuch, ale idzie wiosna i pora powoli go wymienić, tym bardziej, że pewnie za niedługo 0.75 zacznie wpadać (jeszcze nie wpada, ale jest coraz bliżej).

Patrzę sobie więc po sklepach, a tu jakieś chore ceny rzędu 150-200 złotych za nowy łańcuch SLX o_O Przyznaję bez bicia - ostatnie miesiące nie śledziłem rynku, powiedzcie mi więc proszę, o co tutaj chodzi? To jakieś wiosenne podwyżki, bo każdy kupuje (tzn. trzeba przeczekać), czy może to efekt covida, wojny i słabego kursu PLN (czyli przeczekać raczej ciężko, bo prędzej zniszczę kasetę jeżdżąc na wyciągniętym łańcuchu niż ceny spadną). Jak to z tym jest?

Drugie pytanie, niejako przy okazji - najchętniej kupiłbym sobie łańcuch M7100, czyli zamienił na taki sam. Gdyby gdzieś spadł z nieba w sensownej cenie XT czy tam XTR to też bym oczywiście brał. A czy M6100 będzie tutaj w razie czego problematyczny? Te dwa łańcuchy (M6100 i M7100) będą się czymś różnić poza ceną i ew. wagą?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wiosenne podwyżki. Wpisz w google: wielki reset, pooglądaj filmy niezależnych dziennikarzy to się dowiesz co się dzieje. I najważniejsze - nie włączaj TV. A ceny łańcuchów to pikuś. Za 2 kotlety wołowe płaciłem 3-4 miesiące temu 9,50 a wczoraj te same kosztowały 14 zł. A w TV pewnie mówią że inflacja wynosi kilka % rok do roku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało założyć 6100 i będzie działał jak 7100. Ja ogólnie jeżdżę na 3 łańcuchach, każdy dojeżdżam do 0.75 i zakładam nowy, a później na zmianę jeżdżę na wszystkich trzech do maksymalnego wyciągnięcia i wtedy nowy zestaw. I korzystam z trzech różnych łańcuchów KMC X12, M7100 i M8100 i na każdym napęd działa poprawnie. Z tym, że XT wytrzymał chyba najdłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMC był założony w rowerze odbierając ze sklepu, dlatego też go posiadam. Co do pracy nie zauważyłem jakiejś ogromnej różnicy. Jedynie fakt, że KMC do 0.75 wytrzymał 650km, SLX 800km, a na XT mam już 900 i myślę, że do 1k dociągnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć więc posiadany przymiar do łańcucha (wyciągnięcie 12s do 0,75 powoduje zwykle konieczność wymiany kasety) i zainwestuj np. w PT CC-4 lub inny działający w podobny sposób (nie rozpychający rolek na zewnątrz). No i o ilę potwierdzam żywotność KMC na poziomie 800km (miałem sposobność obserwacji na miarodajnej populacji) to na CN-M6100 robię przebiegi w okolicach 3-3,5kkm na M8100 przebiłem 4kkm (mierzę do wyciągnięcia 0,5). Zastosowanie wyłącznie poza utwardzonymi drogami. W przeliczeniu na km M6100 bije na głowę każdy inny łańcuch 12s. Swoją drogą zrobiłem swego czasu zapas jak kosztowały 79zł a m8100 po 120zł :)

BTW: Ze względu na dostępność i cenę jest obecnie plaga podrobionych łańcuchów. Osobiście polecam kupować wyłącznie u sprawdzonych dystrybutorów z fakturą. Każde podejrzenie można zgłosić do Shimano (jest odpowiedni odnośnik na ichniejszej stronie).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...