Skocz do zawartości

[łańcuch] M7100 - kompatybilność a cena


MagicznyKrzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Jeżdżę obecnie na zestawie: kaseta M7100 + przerzutka M8100 + łańcuch M7100 + oval od OneUpa. Przez zimę męczyłem jeszcze stary łańcuch, ale idzie wiosna i pora powoli go wymienić, tym bardziej, że pewnie za niedługo 0.75 zacznie wpadać (jeszcze nie wpada, ale jest coraz bliżej).

Patrzę sobie więc po sklepach, a tu jakieś chore ceny rzędu 150-200 złotych za nowy łańcuch SLX o_O Przyznaję bez bicia - ostatnie miesiące nie śledziłem rynku, powiedzcie mi więc proszę, o co tutaj chodzi? To jakieś wiosenne podwyżki, bo każdy kupuje (tzn. trzeba przeczekać), czy może to efekt covida, wojny i słabego kursu PLN (czyli przeczekać raczej ciężko, bo prędzej zniszczę kasetę jeżdżąc na wyciągniętym łańcuchu niż ceny spadną). Jak to z tym jest?

Drugie pytanie, niejako przy okazji - najchętniej kupiłbym sobie łańcuch M7100, czyli zamienił na taki sam. Gdyby gdzieś spadł z nieba w sensownej cenie XT czy tam XTR to też bym oczywiście brał. A czy M6100 będzie tutaj w razie czego problematyczny? Te dwa łańcuchy (M6100 i M7100) będą się czymś różnić poza ceną i ew. wagą?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wiosenne podwyżki. Wpisz w google: wielki reset, pooglądaj filmy niezależnych dziennikarzy to się dowiesz co się dzieje. I najważniejsze - nie włączaj TV. A ceny łańcuchów to pikuś. Za 2 kotlety wołowe płaciłem 3-4 miesiące temu 9,50 a wczoraj te same kosztowały 14 zł. A w TV pewnie mówią że inflacja wynosi kilka % rok do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało założyć 6100 i będzie działał jak 7100. Ja ogólnie jeżdżę na 3 łańcuchach, każdy dojeżdżam do 0.75 i zakładam nowy, a później na zmianę jeżdżę na wszystkich trzech do maksymalnego wyciągnięcia i wtedy nowy zestaw. I korzystam z trzech różnych łańcuchów KMC X12, M7100 i M8100 i na każdym napęd działa poprawnie. Z tym, że XT wytrzymał chyba najdłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMC był założony w rowerze odbierając ze sklepu, dlatego też go posiadam. Co do pracy nie zauważyłem jakiejś ogromnej różnicy. Jedynie fakt, że KMC do 0.75 wytrzymał 650km, SLX 800km, a na XT mam już 900 i myślę, że do 1k dociągnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć więc posiadany przymiar do łańcucha (wyciągnięcie 12s do 0,75 powoduje zwykle konieczność wymiany kasety) i zainwestuj np. w PT CC-4 lub inny działający w podobny sposób (nie rozpychający rolek na zewnątrz). No i o ilę potwierdzam żywotność KMC na poziomie 800km (miałem sposobność obserwacji na miarodajnej populacji) to na CN-M6100 robię przebiegi w okolicach 3-3,5kkm na M8100 przebiłem 4kkm (mierzę do wyciągnięcia 0,5). Zastosowanie wyłącznie poza utwardzonymi drogami. W przeliczeniu na km M6100 bije na głowę każdy inny łańcuch 12s. Swoją drogą zrobiłem swego czasu zapas jak kosztowały 79zł a m8100 po 120zł :)

BTW: Ze względu na dostępność i cenę jest obecnie plaga podrobionych łańcuchów. Osobiście polecam kupować wyłącznie u sprawdzonych dystrybutorów z fakturą. Każde podejrzenie można zgłosić do Shimano (jest odpowiedni odnośnik na ichniejszej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...