Skocz do zawartości

[7000] Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

  od dłuższego czasu myślę nad zakupem gravela. Byłby to mój drugi rower (pierwszy to szosa), który wykorzystywałbym do przemierzania mocno szutrowych ścieżek oraz do jakichś wypraw bikepackingowych. Zastanawiam się nad Canyonem Grizl 6 lub 7 (ewentualnie Grail) lub Cannondale Topstone 4. Oczywiście dopuszczam możliwość nabycia zupełnie innego modelu lub zakup roweru używanego. Co jeszcze mógłbym wziąć pod uwagę? Niestety dostępność Canyonów jest bardzo niska (zakup chyba tylko przez stronę producenta?) i choć ten rower najbardziej mi się podoba, to chyba będę musiał znaleźć jakąś alternatywę...

  Cena jest mocno orientacyjna, bowiem pomiędzy Topstone a Grizl 7 jest kilka tysięcy różnicy. Przyjąłbym jednak, że Grizl 7 to cenowe absolutne maksimum i wolałbym oscylować wokół Topstone 4. Badając rynek rowerów gravelowych powyżej 5000 zł znalazłem wiele różnych producentów, których wcześniej w ogóle nie znałem (np. Kona), stąd moja konsternacja. 

  Wzrost: 185 cm

  Waga: 90kg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon sprzedaje tylko wysyłkowo. Rowery są solidnie zapakowane a przygotowanie do jazdy wymaga minimum wysiłku. Rower można odesłać jeśli nie pasuje, ale fakt, kupujesz bez przymiarki. Chociaż biorąc pod uwagę słabą dostępność rowerów w sklepach, to wcale nie ma pewności, że kupując rower w sklepie stacjonarnym będziesz miał się do czego przymierzyć w swoim rozmiarze.

Cannondale nie zachwyca, droga marka na budżetowych częściach. Mając tyle do wydania warto dopłacić do roweru z hydraulicznymi hamulcami, większość producentów rowerów będzie miała już coś przyzwoitego w ofercie za około 7 tysięcy. Kwestia znalezienia co jest faktycznie dostępne, a nie tylko w katalogu. 

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, nie miałem świadomości co do miernoty Cannondale'a :)

Dzięki również za polecenie Rometa, aczkolwiek budżetowo jestem w stanie pozwolić sobie na Boreasa 2 - czy jest sens? Z drugiej strony aktualnie jeżdżę Huraganem i wolałbym coś innego niż Romet 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze canyon grail, który ma nieco mniej terenowo-bikepackingową charakterystykę niż grizl, ale waży wedle producenta poniżej 10kg, co jak na aluminowego gravela jest bardzo dobrym wynikiem. Delikatnie tańszy będzie kross esker 6.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...