Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem fanem ani tym bardziej znawcą zawodów XC, tego gościa obserwuje od pewnego czasu i bardzo mi się podoba. Momentami mija innych zawodników jakby na elektryku jechał /między innymi inne filmy na jego kanale/.

Zwróćcie uwagę po czym jadą i jak wygląda teren, bo wydaje mi się, iż miejscami jest znacznie trudniej i bardziej technicznie niż u nas. A może mi się wydaje i tu patrz pierwsza część pierwszego zdania.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w kraju, czyli gdzie?
Mamy tereny płaskie jak stół, mamy pagórki, mamy góry włącznie ze skałami. Trochę szeroki zestaw, żeby porównywać.

On tak, reszta nie bardzo (przynajmniej na tym filmie). Patrząc pobieżnie po innych, to też nie wygląda na kręcone na zawodach, bardziej jakiś trening, objazd trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie jest objazd, a że tereny górskie mamy to fajnie, ale z tego co mi wiadomo, nikt praktycznie tych terenów do wyścigów XC nie wykorzystuje, ktoś wogóle się ściga w XC u nas? Bo z tego co ja widzę, większość lata maratony gdzie zatrważająca ilość ludzi nawet hamować nie umie- nie mówiąc o jeździe w trudniejszym terenie, tu w Wlkp nawet zaczynają korzenie omijać taśmą bo się uczestnicy przestraszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piciu256 napisał:

ktoś wogóle się ściga w XC u nas?

Na poziomie XCO chyba nie, lokalnie pewnie jakieś są.
U mnie trochę lat wstecz organizował gdański MOSiR cykl 3 wyścigów w roku. Pętla kilka km, mocno interwałowa ale technicznie niezbyt zaawansowane trasy. Inna sprawa, że w światowych pucharach i olimpiadzie to ostro odjechali z trasami.

Obecnie chyba też coś robią ale wydaje i się, że we współpracy z jakimś klubem lub organizacją, no i opłaty weszły.
W tym roku wiedzę, że na razie mają wpisane 2 wyścigi w czerwcu, brak jeszcze szczegółów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @zekker zekker, pisałem,że u nas czyli w kraju. Jak porównuję podaną trasę jeśli chodzi o ilość kamorców , skał, błota, to takie rzeczy ja mogę znaleźć w B. Żywieckim, ale na jakimś maratonie nie widziałem. Natomiast jasno i precyzyjnie pisałem, że ja bardzo słabo się na tym znam, bo mnie ściganie nigdy nie pociągało, a takie rock gardeny to widziałem tylko na YT w pucharze w Nowym Mieście w Czechach.

Natomiast jak popatrzyłem się na tytuł filmu, to faktycznie wychodzi, że macie rację, bo "circuito" to "obwód" czyli chyba objazd.

Tu z Jeleniej Góry jakby kogoś interesowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...