Skocz do zawartości

[Błotniki] Romet Orkan 2M


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze polecam błotniki firmy SKS. Moje ulubione to AL46 lub AL56 w zależności od szerokości opon. Z tego co widzę fabryczne opony w Twoim Romecie mają szerokość 42C. W zasadzie wejdą w model AL46 który jest dedykowany do opon max 40 mm z jednym ale. Jeździłem w tej konfiguracji z oponami 43C ale na szutrowych nawierzchniach sporo piasku dostaje się do butów. Po zmianie opon na 38C tego piasku jest o 90% mniej. Natomiast z ochroną przed wodą nie ma problemu. Także chcąc zostać z tymi oponami bezpieczniej wybrać model AL56 jeżeli wejdą w ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być taniej, to zostań przy SKS. Tylko tym razem poszukaj jakiejś pasującej do Twojego roweru oraz budżetu serii Blumels od SKS. 

Ja tam z EDGE AL 46 mam złe doświadczenia. Po jakimś czasie wyrobiły się nity w przednim błotniku. Dzięki temu wzorowo klekotał na nierównościach. Teraz jestem na etapie przywracania do życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość podesłanego przez Ciebie błotnika to 53 mm. Na obecne opony za szeroko. Można pomyśleć o węższym. Jednak nie tu jest problem. Masz amortyzator i trzeba dobierać błotniki tak, by przede wszystkim udało się do niego zamocować. Musisz sprawdzić jakie tam masz mocowania pod błotnik. Jeśli nie ma, to bez dodatkowych adapterów do mocowania błotnika się nie obejdzie. Oczywiście mówiąc o o pełnym błotniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysłanych zdjęciach najlepiej to widać, ale kolorystykę roweru... Zawsze jest jakiś sposób żeby zamontować.

Jeżeli w koronie amortyzatora nie ma otworu to trytytki, jeżeli na dolnych goleniach nie ma otworu to coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/sks-uchwyty-do-blotnikow-34-5-37-5mm-8745037782

Z tyłem pewnie nie będzie większego problemu, ale jak coś to trzeba się ratować druciarstwem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z górnymi mocowaniami nie ma problemu. Kwestia dolnych. Jeżeli na dolnych goleniach nie masz symetrycznie rozmieszczonych małych otworów to albo opaski jak pisałem albo ewentualnie coś takiego:

image.png.42bac958f7fdfdc9417e382fe61e80a2.png

 

Co do tyłu - na rurce łączącej dolne widełki teoretycznie też powinieneś mieć otwór. Jak masz to po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...