Skocz do zawartości

[przedni amotyzator] Fox 32 Float Rhythm z Giant anthem czy coś innego ?


seba8121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam możliwość kupić używany amortyzator z Giant Anthem Advanced Pro 29 2. Dokładny opis amortyzatora ze strony to Fox 32 Float Rhythm, 100mm, GRIP, zdalna blokada, Boost 15x110 Kabolt, 44mm offset, custom tuned for Giant. Amortyzator po serwisie, nie zniszczony, sprzedający woła za niego 2000zł. Czytałem, że te foxy na pierwszy montaż są jakieś okrojone. W tej samej cenie mogę mieć nową Reba RL SA 29 15x110. Amortyzator ma trafić do Giant XTC 29 w miejsce Giant cresta 34. Co byście wybrali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy używany 32 Rhytm jest warty 2000zł, ale jeśli jest zadbany i po "dużym" przeglądzie to raczej tak. Jeśli nie jest po przeglądzie to wypadało by go, po zakupie zrobić. A to jest kilka stówek i byle serwisant tego nie zrobi. Tak czy owak na 100% zauważysz progres względem tego Giant'owskiego amortyzatora. Osobiście wolałbym Fox'a zamiast Reby, chyba że zależy Ci na sztywności, w tej materii Reba wyprzedza Rhytma. Poza tym Reba to tez sprawdzona, solidna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pałowania na płaskich maratonach Reba SoloAir jest jak najbardziej OK, co nie zmienia faktu że na techniczne XC lepiej sprawdza się dużo bardziej czuły FOX. Dla mnie Reba, podobnie jak i podstawowy SID, zawsze jest za twarda i zbyt tępa. To znaczy można ustawić prawidłowy sag, ustawić pod siebie tłumienie, dołożyć tokeny a i tak jest za sztywno i za twardo. Chyba po prostu ten typ tak ma... Oczywiście powyższe stwierdzenia to moja opinia, ktoś inny może widzieć to inaczej.

Z tego co pamiętam, to Reba jest tańsza w eksploatacji niż Fox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścigam się głównie na BAMie, do tego Pomorska 500 w tym roku i jakieś pojedyncze starty w okolicy. Jaki dokładnie serwis przeszedł nie wiem. Sam w sobie ma jakieś 2-3kkm. Po serwisie nie jezdzony jeszcze. Rhythm to faktycznie jakaś okrojona wersja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...