Skocz do zawartości

[Rama 54] Problem z rozmiarem


misiek9931

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długim namyśle kupiłem wkoncu rower Scoot speedster 30 rocznik 2021.

Mam 1.86cm

Mój poprzedni rower to Romet Huraghan rozmiar 56 teraz wybrałem rozmiar 54 i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem.

Zarowno sprzedawca i chłopak który zabrałem go ze sobą który jeździ już kilka lat na szosie w Klubie kolarskim powiedzieli że ten rozmiar dobrze na mnie leży.

Sam czuje się na nim wygodnie ale to cały czas nie daje mi spokoju .

 Jak myślicie czy ten rozmiar jest dla mnie odpowiedni ? 

W linku zdjęcie mojej pozycji na rowerze 

https://ibb.co/CbJ4F6t

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

https://ibb.co/CbJ4F6t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano źle to wygląda. Sprzedawców to na pewno nie ma co słuchać, ja byłem przymierzać kilka modeli to mi próbowali na siłę wciskać i bajerować, że rama nie jest za duża ani za mała, mimo że była. W niektórych modelach dałoby się pewnie coś mostkiem podregulować, ale w innych to ewidentnie rozmiar był zły. W jednym sklepie trafił się tylko uczciwy gość, co nie bajerował i powiedział, że jego zdaniem rower nieco za mały - ale to był Esker 6.0 2022, to wiadomo było, że jak nie ja, to jutro ktoś weźmie z ulicy i tak go kupi ;)

Jak nie będą chcieli przyjąć zwrotu to pogadaj czy jest opcja wymiany na większy model, z tym raczej nie powinni robić problemu szczególnie jeśli jest na stanie. Ale też różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały i to zdecydowanie. Ja ten rozmiar bym pewnie brał dla siebie, mając 174 cm. Do tego rura podsiodłowa 480 mm, przez co pewnie masz sztycę na limicie wysunięcia lub już ponad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz na miejscu - to się nie spiesz, dopytaj może mają też 58 i oba przymierz. 56-ka i 58-ka będą dwoma "różnymi" rowerami.

56'ke bierz jak chcesz mieć agresywniejszą pozycję czyli stosunkowo nisko kokpit, być może nie obejdzie się bez wymiany mostka na dłuższy, bo dalej będziesz miał olbrzymie szanse na plecy w pałąk. 58'ka będzie swobodniejsza bardziej rekreacyjna. Zastanów się co Ci bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fikander napisał:

56'ke bierz jak chcesz mieć agresywniejszą pozycję czyli stosunkowo nisko kokpit

Ten rower z "agresją" nie ma nic wspólnego. Już 56 ma stack 592 a 58 ze swoim 612 to już krzesło. 

 

Z wymianą na droższy nie powinni mieć problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...