Skocz do zawartości

[Merida big nine 300 2017 z Xt/slx] ile go wycenić?


Kaloryfer

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam meride big nine 300 z 2017 roku z wymienionym napędem na 2x11 XT/SLX.

Rower posiada normalne ślady użytkowania, są drobne otarcia. Napęd wymieniony 1,5 roku temu ale kaseta i łańcuch jakieś 2 miesiące temu (rzejchane moze z 1 tys, km). Opony dobre, też wymienione jakiś czas temu, amortyzator działa, serwisowany w lato.

Zastanawiam się czy go nie sprzedać bo będzie niedługo niepotrzebny. Tylko za ile go wystawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem 3-4 latki 29er Scotta, Treka, Gianta wiszą często długo w cenach 3200-3500 zł. A biorąc pod uwagę, że 2022 będzie kosztowała Merida ok . 4400 zł ( jeszcze kwestia kiedy będą i ile ich będzie)  myślę, że możesz 2500 rzucić i czekać, może ktoś się zgłosi.

Tu masz za 2600 ideał: https://www.olx.pl/d/oferta/merida-big-nine-300-29-kola-deore-xt-amor-air-2020-cube-kross-CID767-IDMVKFy.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Wrzuć link do specyfikacji.

https://archiwum.rowerymerida.pl/produkt1232/bignine-300-rower-merida.html

Specyfikacja (pogrubione to upgrade)

RAMA
ALU / Big 9 TFS BC
ROZMIAR RAMY 19"
KOLOR
MATT GREY -RED/ORG
WIDELEC
SR Suntour 29 XCR air LOR 100
NAPĘD
PRZEŁOŻENIA
22
PRZERZUTKA |PRZÓD
Shimano SLX
PRZERZUTKA TYŁ
SHIMANO Deore XT SL-M8000
MANETKA TYŁ
SHIMANO Deore XT SL-M8000
MECHANIZM KORBOWY
Shimano korba SLX FC-M7000 36-26 175mm
Suport
Shimano XT BB-MT800 BSA + TL-FC25
KASETA
Kaseta SHIMANO SLX CS-M7000
WAGA
WAGA (kg)
13.5???
KOŁA
ROZMIAR KÓŁ
29"
PIASTA PRZÓD
Shimano Deore M6000
PIASTA TYŁ
Shimano Centerlock
OBRĘCZE
Merida Big Nine comp CC
OPONA PRZÓD
Maxxis Ikon 29er 2.2 zwijana
OPONA TYŁ
Maxxis Ikon 29er 2.2 zwijana
KOMPONENTY
HAMULEC PRZÓD
Shimano M315 180 cen
HAMULEC TYŁ
Shimano M315 160 cen
KIEROWNICA
MERIDA comp OS 700 R12
MOSTEK
MERIDA Comp OS 6
SIODŁO
Merida Sport
SZTYCA
MERIDA comp SB0 27.2

Ten za 2600 coś podejrzenie tanio skoro nowy 4400.

No ale widocznie taki jest rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kaloryfer napisał:

Ten za 2600 coś podejrzenie tanio skoro nowy 4400.

A za ile chciałeś używkę sprzedać? Nie wiem dokładnie jak na rynku rowerowym, ale  ogólnie jak się uzyska 60/70% ceny nowego to jest to z reguły dobra cena.

No nie mów, że liczyłeś jak niektórzy wołają 3600-4000. Te ogłoszenia wiszą i wiszą i nikt tego nie rusza nawet kijem. Możesz i wystawić sobie 4k, może ktoś kupi, bo posucha, ale nie liczyłbym świadomy rowerzysta dołoży 1000 zł i kupi cokolwiek nowego, a nie 4 letnią Meridę za 4k, a leszcz na tą półkę cenową nie popatrzy nawet.

@skom25

Porównywałem moja 500 Lite z 300 lite i ta ostatnia z pedałami ważyła 13,7 kg. Waga wydaje się ok.

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jakbym swojego sprzedał za 2500 to super, dziwię się, że ktoś roczny rower sprzedaje za 60% ceny skoro jest w stanie idealnym. Oglądałem ostatnio scoty sparki rc i tam 20% to juz dużo było przy rocznym rowerze dlatego zdecydowałem się kupić nowy (no i nie scota). Może inaczej trzymają wartość takie rowery a inaczej droższe za 15-25tys zł?

No ale to szczegół, po prostu wydaje się fajna oferta za 2600zł.  Za jakiś czas wystawie swojego i się przekonam jak to jest. Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemika jest bezsensowna, wystaw i przekonaj się za ile uda Ci się sprzedać. To, że są powystawiane za tyle, za ile są nic nie znaczy, bo sam zrobiłeś dokładnie to co opisałem - kupiłeś nowy. 

Piszesz, że dziwisz się. Zatem zapytam ponownie - za ile chcesz wystawić swojego, skoro dziwią Cię ceny używek? Zawsze najlepiej przekonać się o cenie, za ile pójdzie wystawiając ofertę, skom25 się przekonał, zero zainteresowania jego rowerem. 

Ja zanik kupiłem 500 lite obserwowałem ogłoszenia od X 2020 do II 2021 i Gate50, czy Meridy 500 lite wisiały 20% taniej od nowych, wisiały, wisiały i niektóre nadal wiszą, zmienia się tylko publikacja ogłoszeń. Te z 40% schodzą szybko.

Osobiście Twojej bym nie kupił, bo to stara rama i malowanie jeszcze w stylu rowerów z roczników 2010 i nieco młodszych, a jak już to 2500 wydaje się sensowną propozycją, bo jak już zostało napisane hamulce sh*t, koła i widelec porażka. Za 3500 zł są dużo lepiej uzbrojone rowery powystawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Teraz niby coraz drożej - zarówno w sprzęcie nowym i używanym, ale nawet za nowy przy odrobinie szczęścia można te 15% rabatu uzyskać, co mi się ostatnio udało ( wymagało to ściągnięcia roweru z innego miasta i pomocy kolegi, który wysłał mi rower, bo akurat sklep miał związane ręce w tej kwestii - marka niewysyłkowa ) :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zero zainteresowania. A nie! Ktoś napisał i zapytał o wagę! Dziwna sprawa, bo rower jest właściwie jak nowy, a sprzedawać go za małe pieniądze nie warto.

Wystaw i zobacz. Może sprzedasz, a może przepadnie w odmętach OLX. 

Co do ceny. Sprzedałem już trochę komponentów i ~80% ceny nowego to się daje jak masz nową część, tyle że rozpakowaną czy raz założoną na przymiarkę. 50-70% to chodzą używane części w stanie idealnym. Rowery bym wyceniał tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdanie po waszych postach sobie wyrobiłem. Wystawie go ale jeśli nie osiągnie ceny minimalnej to go nie sprzedam. Mniej więcej już te progi mam ustalone (2500-2000).

Piszecie, że mam hamulce i amor sh*t.  Co poniekąd prawda ale gdyby tam była reba i hamulce XT to i cena była by inna. Koła też sh*t ale pod jakim względem? Karbonu za  te pieniądze tam nie będzie ani nawet jakiegoś alu DT swissa. Sprawdźcie  co oferują nowe rowery za podobne pieniądze. Kupisz nową meride za 4400zł a tam generalnie dla niektórych wszystko to sh*t (przynajmniej ja tak to widzę).

Ja jestem generalnie z tego roweru zadowolony ale przechodzę na FS. Wcześniej myślałem aby go mocniej upgradować ale wtedy faktycznie wszystko do wymiany. Począwszy od tego amora i hamulców, potem koła a na koniec rama :) Najbardziej przeszkadzały mi 3 tarcze z przodu. Hamulce mi nie przeszkadzały bo nie miałem porównania. Dopiero ktoś inny mnie uświadomił, że te hamulce to za bardzo nie hamują. A cały czas uważałem, że są super bo porównywałem do mechaników w grawelu. 

I jak to mówią biedny traci dwa razy. Trzeba było od razu kupić full wypas a nie coś do jeżdżenia. Chociaż z drugiej strony trochę mi posłużył i bardziej wyrobiłem sobie zdanie czego potrzebuje. Skąd wtedy mogłem wiedzieć, że jazda rowerem mnie wciągnie? Równie dobrze po paru jazdach mógł stać zakurzony w garażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że napęd SLX i XT, a cała reszta mocno odstaje, co jest typowym zabiegiem bo przerzutki "od razu widać". Po prostu, jest tak że gdybyś miał tam chociażby Rock Shox Recon, to od razu podbija to wartość. A tak jest smutny SR XCR i od razu się to rzuca w oczy. Jeżeli chodzi o koła, to rażą obręcze "no name". Ponownie, nawet tanie obręcze znanego producenta ( nie piszę o DT) robi inne wrażenie, niż coś niewiadomego pochodzenia z naklejką Merida. A hamulce są słabe, ale prawda jest taka, że dokładnie takie same ostatnio ktoś wrzucał w modelu za chyba 12k :P 

Wiadomo, nie każdy musi kupować rower za 50k, ten za 4400 zł to też dobry sprzęt. Natomiast są elementy które przy sprzedaży trochę ciągną w dół.

Jeżeli masz go sprzedawać za 2k, to ja Twoim miejscu bym sobie go zostawił. 2k pewnie dozbierasz dość szybko, a potem będziesz żałował że sprzedałeś, a pojeździłbyś w gorszą pogodę czy zrobił z niego po prostu rower do nieco innego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Miałem na myśli to, że napęd SLX i XT, a cała reszta mocno odstaje, co jest typowym zabiegiem bo przerzutki "od razu widać". Po prostu, jest tak że gdybyś miał tam chociażby Rock Shox Recon, to od razu podbija to wartość. A tak jest smutny SR XCR i od razu się to rzuca w oczy. Jeżeli chodzi o koła, to rażą obręcze "no name". Ponownie, nawet tanie obręcze znanego producenta ( nie piszę o DT) robi inne wrażenie, niż coś niewiadomego pochodzenia z naklejką Merida. A hamulce są słabe, ale prawda jest taka, że dokładnie takie same ostatnio ktoś wrzucał w modelu za chyba 12k :P 

Wiadomo, nie każdy musi kupować rower za 50k, ten za 4400 zł to też dobry sprzęt. Natomiast są elementy które przy sprzedaży trochę ciągną w dół.

Jeżeli masz go sprzedawać za 2k, to ja Twoim miejscu bym sobie go zostawił. 2k pewnie dozbierasz dość szybko, a potem będziesz żałował że sprzedałeś, a pojeździłbyś w gorszą pogodę czy zrobił z niego po prostu rower do nieco innego stylu jazdy.

Rower ten jak każdy inny mam wiele możliwości rozbudowy ale to będzie zależeć od przyszłego właściciela. Recon to koszt ok. 1400 zł a i tak ktoś napisze, że takie coś nie działa. Suntour XCR jest to podstawowy powietrzny niewiele tańszy od Recona. Zdecydowanie wolałbym pójść w Rebe. Hamulce to następne 800-900zł. Jak ktoś lubi rozbudowywać to jak najbardziej. Jednak wg mnie ten rower z tym osprzętem jest wystarczający nawet dla ambitnego amatora. Nawet nie ma sensu robić z niego rower co kosztuje 10-12tys zł bo się nie da. Koniec końców pozostaniemy przy aluminiowej ramie. A jak wymieni się ramę to będzie już inny rower.

Myślę że jest to rower dla początkującego amatora, który albo trochę pojeździ i sprzeda bo mu się znudzi lub wymieni na coś o wiele droższego. Jako, że znam ten rower bardzo dobrze to jednak wolałbym go bardziej od nowego. Z tej racji, że 2 tys pozostaje w kieszeni, które można przeznaczyć np. na rozbudowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie piszę o rozbudowie, tylko o tym jak wyszedł fabrycznie. Piszę Ci z czego wynika cena, bo byłeś wyraźnie zaskoczony na początku.

XCR to lipa. Pseudo ślizgi, zamknięty tłumik w formie kartridża, smarowanie smarem. Nawet nie porównuj do Recona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...