Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Od kupna kola minal miesiac. Jesli sie to powtorzy to na pewno do nich napisze. Tylko problem z kartonem jest, bo dawno go nie.mam.

A takie cos to wlasnie chyba nie zwrot tylko reklamacja. Ja rozumiem ze to tania piasta, ale takie cos jest niedopuszczalne. W poprzednim kole mialem jakas piaste shunfeng i zero problemow. Zadnych luzow,nie miala serwisu od kupna roweru i do tej pory lekko sie kreci. Jedynie teraz ma luz, ale i tak nie jej nie uzywam.  Nie znam sie na tych zwrotach, reklamacjach, bo nigdy nic nie reklamowalem, a szczegolnie czesci rowerowej.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasuwa mi sie kolejne pytanie dotyczace sterow. Przeserwisowalem je, ale kolejne problemy. Dlaczego, jak niewazne jak je skrece, czy mocno, czy tak jak trzeba, znow powstaje taki luz, ze gorna czesc sterow cala lata, zreszta zeby nie latala musze je skrecic tak, ze kierownica juz ciezko chodzi. Wina zjechanych sterow, zle przeze mnie zlozonych? Drugie pytanie jak kupowac nowe to jakie, jak to znowu dobrac, bo cos czuje, ze jak teraz po 2km robia sie luzy to nawet nie chce wiedziec co bedzie sie dziac jak zaczne uzywac przedniego hamulca. Wydaje mi sie, ze ten problem wystepuje od momentu wymiany amortyzatora, lecz na starym chyba tez tak bylo... 

Chyba lepiej miec luzy na sterach niz jezdzic na amortyzatorze "mode"?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to złożyć tak jak trzeba. 

Skoro od wymiany amorka - to kto wie, może coś nie tak poskładałeś. Albo coś z nimi nie tak. 

Z fusów nikt nie wywróży. Jak stery są dobre, i poprawnie złożone to ma to działać. 

A jakie? Pewnie masz teraz jakieś najtańsze, więc cokolwiek pokroju Accenta, czy inne stery za parę dych będą okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaanie nawet nie wiem jakie wybrac. Chyba mam teraz polzintegrowane.

No to tyle wiem, a co z reszta? Cos tam odmierzyc tez trzeba chyba, nie?

 

https://allegro.pl/oferta/stery-neco-h845-ahead-1-1-8-x34x30-komplet-9692653139?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_ss&ev_adgr=rowery&ev_campaign_id=14398658358&gclid=CjwKCAiAyPyQBhB6EiwAFUuakujYFTDt2UKkLrOhEtxngu2HUHMVb3G3pTPEQth7WDjwvMUqwH_VExoCSSwQAvD_BwE

Mimo, ze juz sie tanich wynalazkow nakupowalem, czy to bedzie dzialac?

Jak z bieznia na amorku, skad mam wiedziec czy bedzie pasowac?

 

http://imgur.com/a/lFzCd9V - zdjecie moich rozebranych sterow, raczej w niczym nie pomoze, bo niska jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, drajwer112 napisał:

Dlaczego, jak niewazne jak je skrece, czy mocno, czy tak jak trzeba, znow powstaje taki luz, ze gorna czesc sterow cala lata, zreszta zeby nie latala musze je skrecic tak, ze kierownica juz ciezko chodzi.

A nie masz / nie miałeś tam przypadkiem czegoś wyglądającego podobnie jak to

FSA Stawka podatkowa 1 1/8' - H2128

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to zdjecie jest przed pierwszym moim rozebraniem tych sterow.

I tak lepiej to wymienic skad mam wiedziec czy te neco czy te accent beda pasowac? Nie bardzo wiem jak to wszystkk dobrac. Nie glupim pomyslem bylo by to zlecic serwisowi ale u mnie ten serwis to roznie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecilem serwisowi, aby spojrzal na te stery.

Amortyzator, amortyzator... W domu normalnie dziala, wgniata sie, przejade 2km i ani rusz. Dostalem go za grosze.

Podobno stal niejedna zime pod chmurka. SR Suntour XCT

Lepsze to niz atrapa, slyszalem, ze sprezyna sie blokuje przy nizszej temperaturze. Wina tego, czy wymaga serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ta atrapa mode jest nierozbieralna, najpierw bym ja rozebral zeby zobaczyc jak to wyglada, bo z moimi zdolnosciami serwisowymi mimo ze to nie jest skomplikowane roznie moze byc :)

A za serwis tego nie widzi mi sie placic 150zl...

No faktycznie, dziwne. W domu dziala dobrze, kiedys nawet stal z 7 godzin na dworzu, sprawdzilem jak dziala bylo ok. Przejechalem troche i juz nie dzialal. Bylo z 6 stopni.  To tylko przy kraweznikach dziala, ja wiem ze to nie fox, ale gorsze suntoury lepiej dzialaja.

Te pokretla "reload" czy gam preload cokolwiek tu moga zdzialac? Ktora nakretka krecic, zeby zwiekszyc skok? I w jaka strone? Pierwszy amortyzator w zyciu ktory "dziala" , przedtem zoomy, mode, takie cuda techniki!

 

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem rower z serwisu. Usunal luz, powiedzial, ze stery byly zle zlozone. Reszta - brak slow...

Hamulce zostaly wyregulowane tak, ze kolo krecilo sie 5 sek maks. Poprawiam to po nim juz chyba 5 raz, ale dobra, regulacja hamulca nie sprawia mi problemu. Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego, jak mocnjej zakrece kolem, klikne na maksa klamke, to z hamulca wydobywa sie jakis huk?  Zlecilem wymiane linki hamulca,  nie zostala wymieniona... Czy ten "huk" to czasami nie jest wina linki? Sam widziales jak ona wyglada, wysylalem Ci zdjecie. Jesli nie, moge wyslac jeszcze raz. Edit, mowa o tylnym hamulcu. Tarcza dokrecona.

 

Wymienil linke, pancerz przerzutki, ale wymienil tylko pancerz, ktory jest przy przerzutce, reszte zostawil stara. Jaki to ma sens?????

Stery - przy ruchu zdarza sie cos tam stuknac.

Przerzutki oczywiscie wyregulowane tak, ze polowa nie wchodzi lub przeskakuje.

Czas zaopatrzyc sie w narzedzia, youtube i sztuke lenarda zinna. Najwyzsza pora...

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ci mogę powiedzieć, skoro taki masz serwis, i nie ma alternatyw to nic lepszego nie zrobisz. Może ktoś z forum jest z okolic i by się podjął.

Ale jak są chęci to i umiejętności się pojawią. 

A jedyne dźwięki jakie mogą się wydobyć z hamulca to związane z tarczą/klockami, reszta elementów raczej ich nie wydaje. Linka tylko jakby była zgięta i obijała by się o tarczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na youtube tu wrzuce, bo bede go reperowal, dzis nie mam checi ani czasu.

No wlasnie chyba tak musze zrobic. Linki, pancerze nie sprawia mi klopotow, jedynie obcinak potrzebuje, lecz kasowanie luzow kola, czy serwis amortyzatora, jakos sie waham.

Jestem z wielkopolski, wiec raczej nie.

Nie mam srubki wymiennej zacisku, nic nie znalazlem w internecie, w serwisie nie ma. 

Czas na wymiane spowalniaczy.

https://www.decathlon.pl/p/hamulec-tarczowy-mechaniczny-mx-5-tarcza-160-mm/_/R-p-196567?mc=8408212&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQiA64GRBhCZARIsAHOLriLal8fxevIBeNTZCGvrFaUFb_zIETEsfeaMU_bVQzuyC7IP-bP6B8UaAmx7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds 

Jedyne mechaniki za te cene z jakakolwiek firma. Czy to bedzie lepiej hamowac od aktualnych moich (J.A.K. super brake) i warto tyle zaplacic? Raczej nie miales obydwu z tych, ale dorownuja chociaz tym tektro aquilla? Dla mnie takie tektro to sa brzytwy, marzy mi sie takie cos. Swoja droga, hamowalem mt200 shimano w rowerze kumpla. Tektro zjadaja je na sniadanie. Moje chinole im praktycznie dorownuja ;) moze kwestia dotarcia, nowiutki rower, z 20km przejechane.

 

Zacisk i tarcza leca na przod.

 

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem MX, najpierw numer dwa, potem przez chwilę 5 :P

Fajne hamulce, lubiłem je. Cena bardzo dobra, same tarcze Hayesa wiem że ludzie chwalą, miałbyś na zaś. 

Aquila są dość popularne, ot takie przeciętne mechaniczne hamulce. 

Jedyne co mnie zastanawia to czy Hayes zmodyfikował hamulec czy Decathlon ma jakieś tańsze wersje u siebie - bo kojarzę że ruchome ramie zacisku było grubsze, pewnie aluminiowe, a to z Deca jest jakby z blachy. Ale, przy takiej cenie to pewnie bym się skusił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbierania na nowe hamulce czas zaczac ;) mam nadzieje, ze nie pozaluje, bo hamulce wole miec dobre. To co aktualnie mam jest niebezpieczne. Choc nie wiem co z tym kolem zrobic, jak pojawi sie luz nie wiem na kogo zrzucac, czy na piaste czy na serwis. Odesle na reklamacje i co, wszysgko bedzie w dobrym stanie powiedza, ze uszkodzenie mechaniczne, 160 w bloto i powrot do starej, scentowanej obreczy. A szkoda,  bo to kolo jest solidne, o szprychy sie nie boje, rigida podobno dobre obrecze robi.

  Niedlugo z tego roweru rama zostanie i dobrze. Te czesci sie powinno od razu po wyprowadzeniu roweru ze sklepu wymienic.

No te tektrasy fajne sa. Stawiaja na kolo od razu. Czy to przedni czy tylny. Te shimano hydrauliczne sie chowaja przed nimi. Tektro tez. Choc moze byc to wina faktycznie ich serwisu. Nie bardzo jest opcja kupienia ich, albo nie ma ofert albo sa za drogie. No to hayesy na przod, a skoro takie dobre, to moze kiedys na tyl. Wymieniajac hamulce na hayesy, wymieniajac tylne kolo i amorek, ten rower juz chyba zaczyna nabierac sensu. Jedynie naped boli :D

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to wina sterow te stukanie to nie wiem, bo teraz jak wgniatam amorka to cos tam stuka i piszczy. Jak opre przednie kolo o sciane i pociagam kierownice do gory to czuc i slychac stuki. Wina sterow czy amorka?

A, no i tych dzwiekow przy wgniataniu go przed oddaniem do serwisu nie bylo. Dodam, ze jak go odebralem, to amortyzator dzialal prawie na dobicie i nie bylo tych dzwiekow.  Panowie anomalie atakuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...