Skocz do zawartości
  • 0

szosa - czy warto ?


Gość PiotrW

Pytanie

Aktualnie użytkuje canyona grail cf (dwupłatowca :) ), w zasadzie jestem z niego zadowolony, obecnie rowerem robię trasy tak 50/50 szosa/teren oraz jakieś wypady z torbami. Natomiast myślę czy by nie dokupić szosy do niego żeby śmigać tylko asfaltowe tripy, tylko czy to ma sens ? Wiem że pytanie trochę głupie i ciężko jednoznacznie odpowiedzieć ale może mimo to ktoś pokusi się o odpowiedź. Rozważam też dokupienie drugiej pary kół typowo szosowych, obecnie zmieniłem opony i głownie śmigam na 35 mm, które dla mnie są całkiem dobrym kompromisem pomiędzy terenem a szosą (ofc pisząc teren nie mam na myśli jakiś ciężkich singli itp, a raczej jakieś leśne czy polne drogi).

O szosie to myślałem też o czymś ze stajni canyona aczkolwiek tu bym musiał jeszcze pomyśleć czy ultimate czy endurance, no tylko właśnie co mi da kupno szosy a czego nie uzyskam zmieniając same koła. W przypadku endurance to geometria niewiele w sumie różni się od graila, ultimate już bardziej. Nie planuje się ścigać, raczej dalej jeździć dla własnej przyjemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, nie da się odpowiedzieć z sensem na to pytanie. Sam to wiesz...:

Cytat

Wiem że pytanie trochę głupie i ciężko jednoznacznie odpowiedzieć ale może mimo to ktoś pokusi się o odpowiedź.

Jeden człowiek bez szosy w ogóle nie wyobraża sobie jazdy, a drugi się na szosie zanudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli:

- często jeździsz w dolnym chwycie, żeby być szybszym lub
- jeździsz mocno i się nie oszczędzasz lub
- po prostu chcesz kolejny rower i potrzebujesz, żeby cię poklepać po plecach

to kup pan szosę :) . 

Jeśli mimo wszystko po prostu nie jesteś pewien to najtaniej będzie na jakiś czas wymienić w rowerze opony na węższe. Różnicę poczujesz i będziesz wiedział czy zmierzać w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...