Skocz do zawartości

[Wymiana hamulców] z Tektro HD-M285 na coś lepszego.


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w rowerze posiadam hamulce Tektro HD-M285. Raz, że nie mogę sobie dać rady z ich odpowietrzeniem/ustawieniem a dwa, że nigdy nie byłem do końca z nich zadowolony. Polecicie hamulce w budżecie 500 - 600 zł łącznie za przód i tył? Super jakby były 4 - tłoczkowe. Chyba, że to nierealne w tym budżecie. Ewentualnie ile bym musiał dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Tektro przesiądziesz się na normalne hamulce, w dodatku od razu 4-tłoczkowe, to przy pierwszym dotknięciu klamki stracisz zęby. :P

Za 500-600 zł nic sensownego 4-tłoczkowego nie kupisz. Za ok. 600 zł powinieneś kupić Deore M6100. Za M6120 musisz już dać ok. 900 zł.
Oczywiście możesz wejść na Aliexpress i znaleźć coś za 300 zł, ale kupowanie takich komponentów to pchanie się w gips. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  M6100 mają dwa tłoczki. M6120 cztery.
Po przygodach z innymi markami jeżdżę tylko na hamulcach Shimano, a tutaj najtańsze 4-tłoczkowe są właśnie Deore M6120. Są jeszcze co prawda pozagrupowe MT520, ale różnica w cenie niewielka i chyba nie warto. Jak to wygląda u innych producentów - nie wiem, musisz sprawdzić. :)

Na szybko zerknąłem i widzę, że niewiele drożej od M6120 można kupić Magura MT5. Ale to i tak nadal okolice 900-1000 zł, więc 2x więcej niż zakładany budżet. :) Żeby się nie okazało, że hamulce przewyższą wartość reszty roweru... ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te 4 tłoczki to jest w 99% przypadków potrzebny jak dziura w moście a z przodu dotyczy to pewnie 90% przypadków...

No i różnica pomiędzy Tektro HD-M285 a ... w zasadzie czymkolwiek dwutłoczkowym od shimano z klamką servo to jest kosmos.

Na upartego zestaw tzw. zrównoważony do trochę cięższych zastosowań czyli przód 4 a tył 2 to wydatek jakiś 750zł.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW @abdesignrower to hardtail ze skokiem 120mm więc ciężkich warunków raczej nie przewiduję bo i moje umiejętności (a raczej ich brak) na to nie pozwala. No  chyba rzeczywiście kupować hamulce za 1/4 ceny roweru (mowa o 4 tloczkach) to bez sens.

Czyli brać m6100 a to tak to będzie mega przeskok dla mnie?

Te klamko od m6100 mają servo?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam hardtaila. 3-4 lata jeżdżę na dwutłoczkowych M8000. Jak je kupowałem, ważyłem 95 kg, dawały radę. Teraz ok. 80kg i nie mam obaw jeżdżąc nawet w górach. Myślę, że w tym przypadku kupowanie 4-tłoczkowych to takie trochę strzelanie z armaty do komara. :) Kup 2-tłoczkowe, do tego dokup porządne klocki i śmigaj.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 śrub. :) Więc SM-RT66, tarcze z niższych grup nie są przeznaczone do klocków metalicznych. Chyba, że coś nie od Shimano, ale tutaj już nie doradzę, bo nie lubię wynalazków i miksów.

Ale sprawdź jaką grubość mają te Twoje tarcze, bo nie wyglądają na zużyte, więc jakiś czas mógłbyś na nich pojeździć. Chociaż nie oczekiwałbym od nich wiele. :D

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się upewnić - to te hamulce?

https://biostern.abstore.pl/hamulce-tarcze-adaptery-hamulec-tylny-deore-br-m6100-okl-zyw-,c65,p6080,pl.html

https://biostern.abstore.pl/hamulce-tarcze-adaptery-hamulec-przedni-deore-br-m6100-okl-zyw-,c65,p6085,pl.html

Taniej nie znalazłem. 

Najpierw kupię hamulce, później ewentualnie dokupię tarcze.

Sklep jest ok?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o to, że klamki Deore M6100 mają nowy standard mocowania. Ale jak masz hamulce Tektro, to manetka i tak jest pewnie na obejmę, wiec nie widzę tu akurat problemu. Chyba, że o czymś w I-Spec EV nie wiem... 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...