Skocz do zawartości

[Rower] Wybór między Kellys Phanatic 30 czy Unibike Viper GTS


Agnes_Wro

Rekomendowane odpowiedzi

Uni ma lepszy napęd i lepsze hamulce . Ale ... 14,8 kg - to straszny kloc . Trzeba się zastanowić czy napęd 3x10 jest tu potrzebny ? 3x9 z kellysa to uniwersalny i dobrze zestopniowany napęd . Będzie też tańszy w użytkowaniu , serwisowaniu , a różnica w najlżejszym przełożeniu nie jest duża .  Hamulce w kellysie to co prawda najtańszy model shimano ale działający bez problemów . Mam , wiem . Unibike nie podaje geo ale mnie ten rower wygląda bardziej na trekkinga z którego zdjęto osprzęt niż na dynamicznego crossa .

Nie twierdzę że Kellys jest lepszy ale wygląda mi na bardziej crossowy . Jednak najważniejsze jak czujemy się na rowerze ( to dużo ważniejsze od przerzutek ) , czyli trzeba usiąść , a najlepiej się przejechać . Czasem od razu się poczuje że to jest właśnie ten .

Aha , jeśli Agnes jest kobietą to może warto przymierzyć się do damskich modeli ?

Errata - Uni ma tabelkę z geo i ta jest ok . Oba rowery mają bardzo podobną i klasyczną geometrię . Uni ma więcej rozmiarów więc łatwiej znaleźć odpowiedni . Tylko ta waga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rower, który waży 15 kg, drugi waży 10kg i według niektóry tekstów z forum to powinien już latać... szkoda, że nic takiego nie ma miejsca. 

Przecież Unibike podaje geometrię na stronie. Oba rowery mają podobne ramy z dokładnością do kilku mm.  Kellys ładniej wygląda na zdjęciach, bo nie ma stopki, sztycy amortyzowanej, dzwonka, manetki amortyzatora a i mostek jest trochę zgrabniejszy. Odkręcisz to wszystko, to waga spadnie o co najmniej kilogram, tylko po co, skoro te rzeczy w rowerze crossowym w większości są przydatne. Może poza sztycą. 

Rama Kellysa to żadne cudo, nawet hamulec ma jeszcze mocowanie IS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...