Skocz do zawartości

[canyon] Waga ciała, a rower Canyon Exceed CF7


Poczatkujacy_XC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czytałem już wiele wątków w tym temacie i nadal nie znam odpowiedzi jednoznacznej na nurtujące mnie pytanie. Czy ważąc 110 kg rower Canyon Exceed CF 7 da radę? Po pierwsze z tego co przeczytałem to koła karbonowe są bardziej sztywne i niby tez bardziej wytrzymałe niż aluminiowe, ale czy to prawda i czy nie będzie z nimi problemów przy mojej wadze? Po drugie z tego co przeczytałem to RocksShox SID podobno nie jest wskazany ani dobry dla takich ciężkich ludzi, a bardziej powinien iść w stronę Reby. Czy ktoś ma może doświadczenie w tym temacie i powiedziałby czy warto kupować taki rower z takim osprzętem przy mojej wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rozpaść się nie rozpadnie, chyba że będziesz dla niego wyjątkowo brutalny...
Co do kół, to ważny jest zaplot - pewnie lepiej, żeby szprychy nie były przy tym zbyt wylajtowane.
SID poza technicznymi niuansami, to taka lżejsza Reba - może stąd jakieś obawy.
Pytałeś producenta - Canyon'a co sądzi na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Rozpaść się nie rozpadnie, chyba że będziesz dla niego wyjątkowo brutalny...
Co do kół, to ważny jest zaplot - pewnie lepiej, żeby szprychy nie były przy tym zbyt wylajtowane.
SID poza technicznymi niuansami, to taka lżejsza Reba - może stąd jakieś obawy.
Pytałeś producenta - Canyon'a co sądzi na ten temat ?

Producent ma limit wagi do wszystkich rowerów ustalony na 120 kg, a co do kół (Reynolds tr289 c xc) to nie znalazłem limitu wagowego. Tez nie znam się na tyle, żeby określić czy zaplot wytrzyma, a szprychy z tego co wyczytałem nie są karbonowe tylko aluminiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...