Skocz do zawartości

[Merida 880 race] Czy warto kupić używaną z tego ogłoszenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam używanego roweru i na jednym poście znalazłem że ktoś polecał rower merida 880. Znalazłem taki do kupienia za 1400 zł. Rower ma dokumenty zakupu z przed 6 lat. Chciałbym się zapytać czy warto kupić ten rower w takiej cenie? Może jest coś innego i sensownego do polecenia w cenie max do 2000 zł?

Z góry dziękuje za pomoc :)

image (1).jpeg

image (2).jpeg

image (3).jpeg

image (4).jpeg

image (5).jpeg

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Locks
      Podjąłem decyzję o zakupie drugiej szosy (pierwszą była stara używana szosa zakupiona przez OLX), na początku zastanawiałem się nad nowym tribanem rc120 z deca, ale ze względu na brak dostępności, miałem czas nad przemyśleniem sprawy i jak pojawił się już droższy model z hamulcami tarczowymi to stwierdziłem, że jednak lepiej poszukać czegoś używanego przy moim budżecie do 2000zł. Głównie patrzę na sklepy rowerowe które sprzedają używane rowery, bo jest jakaś gwarancja i od razu serwis. Sprawdzam tez czasami oferty na OLX, ale że nie mam zbytnio doświadczenia to trochę obawiam się zakupu. Na razie mam na oku te dwa modele z czego raczej preferuję ten drugi, dodam, że mam 176-7cm wzrostu
      rower szosowy bulls 600
      kolarzówka na wzrost 170-175 cm, rama READ PEAK + karbon widelec
      Teraz pytanie, czy są one warte uwagi ? Ten drugi wygląda na dość zadbany, zastanawiam się nad przerzutką Shimano 105 która jest w tym modelu, czy nie jest zbyt przestarzała, ponieważ z czego się orientuje to nowsze modele wyglądają trochę inaczej. Jestem też otwarty na inne propozycje, jeżeli ktoś widział lepszą ofertę, albo ma szosę na sprzedaż to chętnie się zapoznam (dodam że jestem z Łodzi i nie mam możliwości odebrania roweru z innego miasta).

Za wszystkie porady i odpowiedzi serdecznie dziękuję.

• Przez qroxy
      Witam , jeżdżę na hardtailu i postanowiłem spróbować sił i mam zamiar kupić jakaś zjazdówkę full suspension, na początek planuje kupić używany sprzęt, na oku mam Specialized Demo 7 II z 2008 roku. Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego sprzętu?Wiem na pewno zęby sprawdzić stan ramy czy nie jest popękana itp, amortyzator to stan anody czy nie ma rys , koła czy proste nie maja wgniotów , co jeszcze powinienem sprawdzić ,żeby nie kupić sprzętu który ma jakieś wady a ja o tym nie będę wiedział?

• Przez m4rio85
      Witam serdecznie,

Nie znam się za dobrze na tej tematyce choć cały czas dokształcam na forum Proszę szanownych kolegów o poradę / opinie czy poniższe sprzęty są warte grzechu czyli czy cena dorównuje jakości. Max jaki mogę przeznaczyć na porządną używkę to plus minus 2500zł choć wiadomo im mniej tym lepiej. Mam 180cm wzrostu więc rama 19" - 21" powinna być ok, koła 29". Jest weekend i planuje coś z poniższej oferty kupić po oczywiście zaciętych negocjacjach

cube attention 2015 (numer 1 na mojej liście, dopóki sobie nie uświadomiłem że to model 2014 ;p, gwarancja ładne fotki i szczery opis)
      http://olx.pl/oferta...html#8464426a1e

canyon 29 5.9 2015
      http://allegro.pl/bd...21.html#thumb/8

cube attention 2015
      http://allegro.pl/ro...16.html#thumb/1

cube ltd czy to wersja pro 29 ?
      http://allegro.pl/cu...76.html#thumb/1

średnio opisany ale to chyba cube attention 2015
      http://olx.pl/oferta...html#dd08e88c53

Panowie co byście polecili z obecnej oferty ? Będę wdzięczny za szybka pomoc
    • Przez james5
      Siemanko,
      186cm; 85 kg
      problem jest z doborem ramy, bo całe życie jeździłem na trochę mniejszej i jestem przyzwyczajony że manual to prawie sam wchodzi.
      przez długi czas chciałem kupić HT. Nawet już byłem z kolegą patrzeć nowego Dartmoora Horneta. Powiem szczerze, że przed przejażdżką na nim byłem gotowy kupić tego samego dnia. Niestety, po przejażdżce byłem trochę zawiedziony. Powiem tak, może to dlatego że całe życie jeździłem czymś innym, ale jak wsiadłem to STRASZNIE niepewnie leżała kierownica w dłoniach - może wina mostka i kierownicy (?). Testowałem L i M. Na obu spokojnie wheelie, ale na L nie dałem rady zrobić manuala normalnego. Testowałem też Specialized Fuse L, żeby zobaczyć czy każdy inny rower będzie dziwnie się prowadził. No i Spec się prowadził jak marzenie. Problem z nim był taki, że to był L i na jakimś zjeździe prawdopodobnie bym się na nim zes*ał. Chociaż tak jak mówię - prowadził się idealnie, wheelie bezproblemowe (manuala nawet nie próbowałem bo wiedziałem że bez sensu)

Po co ten wstęp - bo jak napisałem chciałbym do AM, ale jak wjadę na nieogromne skoki / zjazdy to żebym nie omijał wszystkiego.

Czy w fullach także taka zasada obowiązuje, że jeśli chcę do jakiś wygłupów to trochę mniejsza rama?
      Zdaję sobie sprawę, że taki rower nie jest do kupienia za 6k nowy dlatego raczej kupię używkę.

Jakiego rodzaju roweru szukam?
      Na pewno coś w stylu giant trance (te nowsze - podoba mi się ich geometria)
      Na pewno NIE typowego dh, z resztą w tej cenie nie kupię nic nowszego niż 2006/7
      Na pewnie NIE fulla XC.
      Zakładam też opcję składania, jeśli macie jakieś gotowe projekty - jeśli projekty zakładają bardzo drogie amortyzatory / inne podczęści ale są na fajnej ramie to też możecie podesłać
    • Przez szaryziom
      Cześć,
      Poszukuje swojej pierwszej szosy, mój budżet to ok. 2000zł.
      Na rowerach zbytnio się nie znam, dlatego też nie wiem czy kupić jakiś najniższy model nowy np. triban czy przecenioną Meride Race 880, czy używke na lepszym osprzęcie. Problem w tym, żr sam nie bardzo potrafie ocenić wartości używki.
      Mam 190cm wzrostu i nie ogarniam zbytnio też tych rozmiarów ramy - 56, 58?
      tutaj mam też taką propozycje:
      http://olx.pl/oferta/szosa-rower-szosowy-corratec-dolomiti-105-CID767-IDcN87l.html#1e5ae39b64
      Pozdrawiam
  • Dodaj nową pozycję...