Skocz do zawartości

[lańcuch] Jaki dobry do 11s?


remover

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem na jesieni sobie upgrejd 3x9->1x11. To było jeszcze do chorych cen na części, a patrząc na ten cyrk teraz, to chce jak najbardziej przedłużyć żywotność napędu :D. Zamontowany jest łańcuch SRAM PC-1110 (kupiony za 46, teraz ta sama aukcja 70 :o). Więc zastanawiam czy do jazdy na kilku łańcuchach dokupić po prostu drugi taki sam, czy może kupić coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...

pc 1110 po 1000km był u mnie dłuższy niż kmc x11.93 po 2800km. Jeden i drugi na nowej kasecie. Ten Sram NX to taki HG40, tylko że na 11 rzędów.

 

Sramy miałem dwa, kmcków... 4 albo 5, teraz jeżdżę na HG701 i też jest dobrze albo bardzo dobrze, jeszcze nie wiem czy lepiej niż na kmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cervandes napisał:

Sramy miałem dwa, kmcków... 4 albo 5, teraz jeżdżę na HG701 i też jest dobrze albo bardzo dobrze, jeszcze nie wiem czy lepiej niż na kmc.

Łańcuch Srama 1110 miałem jeden komplet... zdanie mam to samo, beznadzieja, po pierwszej rotacji każdy zrobił jakieś 800-1000km już ich nie zakładałem bo szkoda kasety. Shimano hg701 i hg900/901 miałem od groma, to jest w zasadzie baza do porównań i to są świetne łańcuchy, rotowane na 2 bo mi się na 3 nie chce pozwalają kasecie przejechać dwa komplety czyli jakieś 12k... KMC są ok trwałością niewiele ustępują shimano za to wyczuwalnie gorzej pracują w początkowej i końcowej fazie życia. Za to KMC łatwiej się czyszczą od Shimano ;) Takie mam spostrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...