Skocz do zawartości

[amortyzator] Czy warto kupić tanie amortyzatory Suntoura?


alexsob

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiś budżetowy amortyzator MTB  na koła 26. Ostatnio znalazłem 2 amory Suntoura XCT i XCM 30 za cene 250 zł. Czy warto je kupić?

Moj amortyzator jest pordzewiały i nie spełnia już swojej funkcji a muszę coś kupić żeby odbijał a w używkach się nie orientuje. proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Nie, lepiej sztywny widelec.

Sztywny to może na scieszke rowerową w mieście na łąki, lasy i podjazdy. 

3 godziny temu, ACTIVIA napisał:

Pod V-Brake to z najlepszych Suntoura to  jest jedynie XCM. Zalezy jak się ten amorek uzywa. Jest sporo osób co nie narzeka na ten model co dopasowują sprężynę pod swoją wagę lecz wykorzystują rower tylko rekreacyjnie . Nie wiem jakie ty masz oczekiwania

Wszelkie nierówności. Lasy, łąki, zjazdy, podjazdy, górki. Po prostu szukam czegoś niezadrogiego żeby dobrze odbijal a w przyszłym roku będę kupował rower na większe koła to nie chce zaduzo zainwestować może maks 350-400

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z dawnych czasów się trafi. Mam (nie na sprzedaż) widelec Manitou sprzed ponad 15 lat z pilotami i mocowaniem pod tarcze jednocześnie. Nie odstaje od nowego foxa (najtańszego) i jest sprawny, trzyma ciśnienie i w ogóle. Może coś takiego znajdziesz. Z drugiej strony może być proble z częściami serwisowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Moongose Tyax mam jeszcze suntour XCT koło 29 (bo już czeka na założenie Raidon) muszę powiedzieć że ten "widelec amortyzowany" przy mojej wadze ok 140kg daje radę nawet nie siada przy odblokowanej blokadzie ponad 2-3cm, ale przy zjazdach z górki lub hamowaniu pływa i po ok 2h jazdy wyraźnie się teraz zaczął przyklejać, ale serwisu już raczej nie doczeka. Moja rada dozbieraj do powietrznego, albo przejedź się na rowerze z takim amortyzatorem(czyt.powietrznym),a zobaczysz i przekonasz się tak jak ja, że jak zmieniać to na powietrzny. Bo na tą pseudo amortyzację sprężynową to szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile lat jedziłes na tym XCT?   Ja  waże 80 kg a potrzebuje amortyzator na rok lub 1,5 bo w przyszłym roku kupuje rower  na większe koła prawdopodobnie 27,5 a  pozatym  na powietrzny nie bede zbierał bo jest to kwota chyba min. 900-1000 a wartość mojego roweru to jet max. 800 tak wiec mija się z celem. A ten co mam jest już ze starości pordzewiały i sztywny a jeżdżę w trudnym terenie tak wiec musze mieć taki co będzie się uginał.Chyba raczej kupie XCM, a na te kilkanaście miesięcy wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...