Skocz do zawartości

[oponamarka nieznana] na tylnym kole - czy jest właściwie założona?


Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry

chciałem zapytać czy ów opona jest poprawnie założona jest to koło tylne. kierunek obrotu jak dalem strzalke - pytam bo gdzieś czytałem że przednie i tylne opony zakłada się odwrotnie, no chyba że są symetryczne(ale ta symetryczna raczej nie jest)

Zdjęcie-0052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zatarta strzałka, zgodnie z nią zresztą założyłem oponę. Tylko czy to opona przód czy tył już nie napisano(albo się zatarło). Opona jest stara dostałem od dziadka z okolicy który sprzątał garaż, inaczej leżałaby pewnie na śmietniku. Bieżnik praktycznie nowy, guma twarda i mocna(być może stwardniała trochę ze starości) jakością trwałością wydaje mi się przebija dzisiejsze produkty które mają miękkie gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karol1889 napisał:

Bieżnik praktycznie nowy, guma twarda i mocna(być może stwardniała trochę ze starości) jakością trwałością wydaje mi się przebija dzisiejsze produkty które mają miękkie gumki.

Ekhm, jakby Ci to powiedzieć... Tarcie, przyczepność, coś świta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest założona dobrze.

 

W dniu 27.05.2021 o 15:43, karol1889 napisał:

Jest zatarta strzałka, zgodnie z nią zresztą założyłem oponę. Tylko czy to opona przód czy tył już nie napisano(albo się zatarło). Opona jest stara dostałem od dziadka z okolicy który sprzątał garaż, inaczej leżałaby pewnie na śmietniku. Bieżnik praktycznie nowy, guma twarda i mocna(być może stwardniała trochę ze starości) jakością trwałością wydaje mi się przebija dzisiejsze produkty które mają miękkie gumki.

Jeśli guma jest zbyt twarda, to nie zapewnia odpowiedniej przyczepności.

Przykładowo, opony do najcięższych zastosowań są wykonane ze stosunkowo miękkiej mieszanki, żeby dobrze kleiły się do podłoża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...