Skocz do zawartości

[opona] Bontrager XR5 - centra


voltari13

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
 
 
Mam problem z centrą Opony. Wsadziłem nową opone Bontrager XR5 Team Issue TLR 29 x 2,6 cala do obręczy merida comp cc szer 20mm. Wielokrotnie probowalem ustawić opone aby była na wlasciwym miejscu, ale nadal jest centra. Może być to problem za cieńkiej dętki do tych opon ? Dętka 29 ultra-lite
 
Z góry dziekuje za wszelakie porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 2,6 na obręczy 20mm to średnio dobrana para.
Po drugie - co znaczy, że nie możesz ustawić opony na właściwym miejscu? Nie wskakują Ci ranty, czy co? Czy opona ma po prostu bicie? Jeśli tak, to sprawdź, czy znacznik przy rancie jest widoczny po całym obwodzie. Jeśli tak - masz krzywą oponę i nic z tym nie zrobisz. Jeśli nie - opona nie wskakuje prawidłowo i musisz jej pomóc - posmaruj ranty wodą z mydłem lub płynem do naczyń (ewentualnie kup specjalny środek typu Schwalbe Easy Fit) i napompuj oponę do maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voltari13 Na przyszłość:

Zobacz obraz źródłowy

cytat za: Rozmiary opon rowerowych i dopasowanie do obręczy | Rowerowe Porady

"Wszystkie dane do tabeli zaczerpnąłem od DT Swiss, producenta m.in. obręczy rowerowych. Jest to moim zdaniem bardzo liberalna tabelka, osobiście unikałbym wybierania najbardziej skrajnych wartości. A już na pewno nie próbowałbym na siłę wychodzić poza jej zakres."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...