Skocz do zawartości

[Kierownica] Podwyższenie wysokości w Hexagonie


Scordo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! <:

Jestem Robert. Po wielu latach po chorobie w końcu mogę wrócić do jazdy rowerem. Przez ten czas rowery mocno się zmieniły, więc w zasadzie można uznać mnie za totalnie zielonego w tym temacie.

Kupiłem sobie nowy nabytek Hexagon 5.0 i po podniesieniu siodełka (myk z YT z wyprostowaną nogą i piętą na pedale) mam lekkie wrażenie, że kierownica teraz jest zbyt nisko. Czy w tym modelu da się zmienić wysokość kierownicy?

hexa.jpg.7f9a3d6b857f0b322653b876b73d2d61.jpg

 

Mam jeszcze pytanie w sprawie biegów (zdjęcie drugie, poniżej). Biegi są Shimano. Pierwsza (niebieski kolor) służy do zwiększenia biegu, a druga (zielony kolor) do zmniejszenia biegu? Pytanie może zabawne, ale lepiej zapytać niż udawać znawcę, którym się nie jest. Szczególnie w sytuacji, gdy przez lata można było tylko pomarzyć o powrocie do jazdy. <:

hexa2.jpg.90274c7e322ce95146981c5b4add9bcb.jpg

 

Za wszystkie porady z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odnośnie pytanie o wysokość kierownicy - na tym osprzęcie który masz obecnie nie da się ustawić wyższej pozycji kierownicy. Można zastosowań mostek o większym wzniosie lub mostek regulowany, jednak każdy z nich będzie miał wpływ na kierowalność roweru i ogólnie na ustawienie pozycji na rowerze.

Co do dźwigni nie do końca wiem o co pytasz, ale jest tak jak napisałem, czyli dźwignia zaznaczona na niebiesko zrzuca na cięższe przełożenie, a na zielono na lżejsze. Ponadto jak spróbujesz poklikać kilka razy i się przejedziesz to sam się zorientujesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Scordo napisał:

po podniesieniu siodełka (myk z YT z wyprostowaną nogą i piętą na pedale) mam lekkie wrażenie, że kierownica teraz jest zbyt nisko

Kierownica powinna wypadać poniżej siodełka i jest to jak najbardziej normalne i pożądane. Chciałeś odwrotnie, to wybrałeś nie ten typ roweru :) Hexagon i tak nie stał nawet obok rzeczywiście agresywnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę czasu minęło, trochę pojeździłem i przyzwyczajam się powoli. Na pewno kilka lat przerwy w jeździe swoje zrobiło i miało na to wpływ, że było nieco 'dziwnie'. Operowanie manetkami ogarnięte, choć swoją drogą zaskoczony byłem, że te do przodu i tyłu działają odwrotnie. Hue hue 😃

 

Za wszelką otrzymaną pomoc dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 17:35, bogus92 napisał:

Można zastosowań mostek o większym wzniosie lub mostek regulowany, jednak każdy z nich będzie miał wpływ na kierowalność roweru i ogólnie na ustawienie pozycji na rowerze.

Ewentualnie kierownicę o wzniosie 20, albo 40 mm. Chyba tańsze i prostsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...