Skocz do zawartości

[opony] Asfalt + piasek + lekki teren jaka opona 700x28 lub 700x32?


munioman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

W moim Tribanie 500 mam w tej chwili opony Schwalbe Lugano HS 471 700x28

Ogólnie sprawdzają się dobrze, pomijając fakt, że często przebijam tylną dętkę i brakuje mi nieco trakcji podczas jeżdżenia po mokrej trawie lub błocie (rekreacyjnie, zwykle z sakwami).

Szukam opony w rozmiarze 700x28 z gładkim środkiem i lekko terenowymi bokami którą będę mógł napompować do co najmniej 7 barów i która nie będzie mi się przebijać.
Nie patrzę szczególnie na masę, roweru używam na dojazdy do pracy i wycieczki do 70 km/dzień z sakwami, powyżej 30 km/h rozpędzam się tylko z górki :-)
W tytule wpisałem dwa rozmiary, bo jeżeli rozwiązaniem mojego problemu miałaby być przesiadka na szerszą oponę (30 czy 32) to jestem w stanie się tego podjąć, posiadam hamulec canteliver który mógłbym zamontować w miejsce obecnego szosowego i zmieścić tam coś szerszego choć wolałbym uniknąć takiego scenariusza gdyby się dało. Obecny błotnik mieści oponę o szerokości max 28mm.

Z wyglądu odpowiedzią na moje potrzeby pewnie byłoby cos w rodzaju Continental Ride Tour, tyle że ma ledwie 80PSI gdzie chciałbym móc nabić wyższe ciśnienie 
image.png.3f8b7beb828401494d87b5a5b28258c9.png
Chciałbym zamknąć się w 70 złotych.
Będę wdzięczny za wszystkie opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hamulec cantilever to gdzie chcesz zamocować? Masz tam piwoty?

Z opon o szerokości 28 mm z jakimś terenowym bieżnikiem to wiele nie ma. Znalazłem tylko coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-700x28-v077-vee-rubber-10094123781

Dopiero szerokość 33 mm daje pole do popisu, bo to przełajowy standard, ale i ceny wysokie.

Te wydają się ciekawe:

https://allegro.pl/oferta/opona-700x33-33-622-x-field-tubeless-127tpi-mitas-10586272290

O 7 atmosferach zapomnij, nie ma takiej potrzeby przy tych szerokościach, no i żeby był komfort i przyczepność w terenie to o wiele za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...