Skocz do zawartości

[sztyca regulowana] Sztyca o skoku 150 mm, 31.6mm


Critico

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję sztycy regulowanej najlepiej aby skok byl okolo 150 mm, zastanawialem sie nad tranzx model dosc budzetowy (okolo 600 zl) ale srednio w moj przedzial wagowy(producent podaje 70-90 kg, waze prawie 90, doliczyc do tego kilka potrzebnych rzeczy w plecaku i przekraczam zalecana wage). 

Macie jakies propozycje? Z aliexpress sa modele za jakies 400 zl, jednak nie do konca im ufam.

Najlepiej oceniana jest bikeyoke divine nad ktora coraz czesciej sie zastanawiam, jednak nie mogę znalezc w opcji ratalnej a jednorazowo dosc drastyczny wydatek podchodzacy pod 2 tys...

Edytowane przez Critico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie Bikeyoke Revive i faktycznie kapitalna sztyca, najlepsza jaką do tej pory miałem, żadnych problemów. Więc jak możesz zainwestować to się opłaca moim zdaniem. Z budżetowych mam jeszcze Brand-X Ascend-01 w hardtailu, którym jeżdżę głównie na jesień i w zimę, więc błocko i te sprawy - ale jak na razie po trzech latach bez problemów. Mam też Foxa transfer, super działa, ale trzeba ją regularnie serwisować, bikeyoke tutaj więcej wybacza. Moja waga to podobnie jak Ty - około 90kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekCH wg tego artykulu twoja budzetowa sztyca jest okreslana na rowni jako     3. BRAND-X ASCEND / TRANZX – NAJLEPSZY TANI MODEL

https://www.1enduro.pl/sztyce-regulowane-przeglad-rynku-2020/

znalazlem tranzx w cenie 600 zl razem z manetka, nie chce sie tez ladowac w koszty...nie mam roweru za 20 tys tylko budzetowego sztywniaka na fajnym osprzecie (ewentualnie amor do wymiany, https://www.dobrerowery.pl/unibike-flite-2021?from=listing ), wiec kupic do tego sztyce za 1.5 tys + to lekka przesada z tym ze ta waga mnie martwi (waga na czczo 88-89 oznacza 2-3 kg w gore w ubraniach i po poslilku, a dodac do tego plecak to juz moze dojsc nawet pod 95) a nie chcialbym kupic sprzetu ktory sie rozwali po chwili tylko aby funkcjonowal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, nie ma co jeździć na sztycy o 1/3 wartości roweru. Zgadzam się też z 1enduro, że manetka jest raczej średnia, ale nie jest krytycznie. A masz tam jak linkę pociągnąć? Jeśli chodzi o prostotę montażu to obejrzyj jeszcze Magurę Vyron Elect. Dopóki nie kupisz Reverba to powinno działać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura Vyron Elect kosztuje ponad 2 tys wiec jednak podziekuje :P

Reverb wlasnie czytalem ze tragedia...co chwile trzeba odpowietrzac...

a co do miejsca na linke wydaje mi sie ze jest, dodalem zdj...producent zostawil miejsce na montaz napedu 2x... zaslepka jest odkrecana za pomoca imbusa, na dole mam kolejna w okolicy korby...natomiast czy sie przeciągnie do sztycy dalej na chwile obecną jeszcze nie wiem...nie mam czego przeciągnąć testowo

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mocny magnes, widzialem na filmiku jak ktos za jego pomoca przeciagal najpierw linke a potem tylko na nia pancerz zakladal...chyba tego tranzx zamowie wydaje sie byc najsensowniejsza do mojego sprzetu (moze da rade z ta waga skoro mowisz ze u Cb podobnie jest)...a revive to zaloze jak w koncu fulla zakupie

hmmm takie cos znalazlem https://www.cycology.pl/teleskopowa-sztyca-tranzx-31-6-mm-d-ugosc-412-mm-skok-125-mm-p1449726/ 

strony nie znam ale oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo...tym bardziej ze pisza ze jest w zestawie manetka....znasz moze stronę?

Edytowane przez Critico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupie pancerza i próbie montazu okazalo sie ze jednak bede musial wybrac sztyce z zewnetrznym prowadzeniem linek, producent nie zostawil wystarczajaco miejsca w ramie...wybralem 2 modele:

https://allegro.pl/oferta/sztyca-teleskopowa-xlc-all-mtn-31-6-420-120mm-10243100146

oraz 

https://allegro.pl/oferta/sztyca-regulowana-kind-shock-e20-31-6-150-480mm-9887179941  

dobierajac do niej manetkę 

https://torpedo24.pl/manetka-do-sztycy-contact-switch-giant-do-naped-1x-p-7866.html

 

który zestaw będzie lepszy ?  (różnica w wielkości skoku nie jest brana przeze mnie pod uwagę) czy ktos moze uzywal ktorejs z nich ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Unibike Flite 29 19" model na 2021r. Ze zdjęcia wnioskuję, że Ty również.

Przeprowadziłem pancerzyk przez mufę suportu. Musisz ściągnąć suport. W mufie są otwory do rurek ramy. Otwory są zakończone na "ostro" to też musisz je upiłować by pancerzyk chodził w ramie lekko. Piłowanie zacząłem pilnikiem ale ostatecznie zrobiłem to trzpieniem szlifierskim założonym na wkrętarkę. Pancerzyk który udało mi się przeciągnąć ma 4mm średnicy, zmieścił się między plastikową obudową suportu MT800P a mufą. 

Założyłem crankbrothers highline 3 skok 150mm,  długość całkowita 465mm. Mój wzrost 181cm. Po około 100km jestem zadowolony. To moja pierwsza sztyca regulowana więc nie mam porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mati.zsl 

zgadza się ten sam rower, szkoda że o tym nie wiedziałem, a że nie znam się za bardzo na serwisie nie wyjmowałem suportu aby to sprawdzić, zamówiłem ostatecznie sztyce xlc o skoku 100 mm z zewnętrznym prowadzeniem linek (częściowo przez ramę w okolicy przedniej przerzutki leci już na zewnątrz). Działa nieźle po roku użytkowania mogę stwierdzić że jestem zadowolony (około 2 mm luzu ma na boki), poza tym musiałem ja rozkręcić i założyć jakby tyłem na przód (zamiana wewnątrz sztycy z uwagi na to że wystający metalowy element w miejscu w którym montuje się linkę obcierał mi się o udo, po zamianie problemu nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...