Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

www.dobrerowery.pl - zdecydowanie polecam. Dwa zamówienia zrealizowane błyskawicznie, wszystko, co sklep wystawia, ma na stanie i to w zaskakująco dobrych cenach. Warto zaglądnąć moim zdaniem.

 

www.centrumrowerowe.pl - opinia neutralna. Panowie sprzedają rzeczy, których nie posiadają na stanie (poprzez allegro np.) i terminy wysyłki, które podają, nijak się mają do rzeczywistości. U mnie wyglądało to tak: zamówienie, dopytanie się, czy na pewno daostarczą towar na czas, który deklarują, informacja, że tak a następnie w dniu wysyłki je zmiana. Towar zakupiłem w innym sklepie, ale że i tak miałem kupować coś jeszcze, to zmieniłem zamówienie zamiast je anulować. Na stronie towar widnieje jako dostępny. Po kontakcie z pracownikiem (skądinąd miłym), okazuję się, że jednak towaru nie mają i trzeba czekać na dostawę od producenta. Na szczęście mi się nie spieszyło. Neutral a nie negatyw za to, że dostałem rabat i nie musiałem dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CentrumRowerowe - opinia raczej negatywna (kupowałem przez allegro)

dziś mija 8 dzień od złożenia zamówienia, dopiero wczoraj w odpowiedzi na mój email dowiedziałem się, że brak jednego z zamówionych przedmiotów, przewidywana wysyłka nastąpi 12 dnia od złożenia zamówienia (o ile nastąpi)

gdyby sklep mnie o tym poinformował wcześniej zrezygnowałbym z zakupu tego problematycznego przedmiotu

zobaczymy co z tego będzie ale jestem sceptycznie nastawiony i zakupów więcej tam nie zrobię

Edytowane przez efazeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

dziś mija 8 dzień od złożenia zamówienia, dopiero wczoraj w odpowiedzi na mój email dowiedziałem się, że brak jednego z zamówionych przedmiotów, przewidywana wysyłka nastąpi 12 dnia od złożenia zamówienia (o ile nastąpi)


Nigdy nie miałem z nimi problemów, a trochę tam kupowałem.

Oni teraz tyle sprzedają, że może rzeczywiście coś im tam wyskoczyło, coś źle policzyli i jest zonk.

Inna sprawa, że powinni Cię natychmiast o tym poinformować i zaproponować rozwiązanie lub puścić paczkę i dosłać brakującą rzecz, ale to raczej dobry i porządny sklep.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: www.alltricks.com/

Opinia: pozytywna

 

Wysyłają od razu bez ściemy jak co niektóre krajowe sklepy , mają dużo promocji  ostatnio dawali 7 % na już przeceniony towar,wysyłka 14.90 € ale czasami wysyłają kody rabatowe na darmową wysyłkę wystarczy się zalogować dodać do koszyka towaru za 2 tysie i wyjść ze strony,przychodzi  ( nie zawsze) kod na maila i można wyrzucić z koszyka to czego się nie chce i skorzystać z darmowej wysyłki taki tip :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: www.activia.sgk.pl

opinia pozytywna

W poniedziałek zobaczyłem na stronie activii promocje na amortyzator raidon xc rl-r 29 cali czarny ,jako że od dwóch tygodni szukam odpowiedniego amorka dokonałem natychmiastowego zakupu tegoż.Niestety promocja była tylko na kolor czarny połysk a wobec matowej ramy szukam amora matowego ale różnica w cenie [150 zł] Mnie przekonała.Wysłałem jednak maila do sklepu czy w tej cenie (549 zł) nie mogą wysłać czarny mat.Jeszcze tego samego dnia (po godzinie 20) dostałem maila że niestety ale promocja dotyczy egzemplarza powystawowego,no nic mówi się trudno biorę tańszego.W środę dzwoni Pan ze sklepu i mówi że wobec dużej ilośći zamówień wysłał amortyzator dopiero dziś ale za to ma niespodziankę dla mnie.Dziś dotarła paczka a w środku czarny Raidon ...matowy :woot:

Dla porównania w innym sklepie na literę B (nie biedronka) zamówiłem amortyzator, po sfinalizowaniu transakcji(raty)okazało się ze sklep na stanie nie ma tego amora mogą mi sprzedać rockshoxa olejowo-sprężynowego za 599zł .Podziękowałem nic innego nie zaproponowano mi w zamian nawet za dopłatą potem pełno maili do sklepu ,telefonów do banku żeby naprostować sytuację.Dla sklepu B miał być negatyw ale w końcu zamiast RST aerial mam tańszego Raidona w kolorze jaki chciałem,no i na zwrot kasy czekałem tylko tydzień:),na resztę części jeszcze trzy dni

Przykład obydwu sklepów pokazuje że kupowanie w jednym sklepie jest przyjemnością a w drugim udręką

 

Podziękowania dla pana Burzawy ze sklepu activia.sgk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep -  http://mmg.com.pl

Negatyw

Nie polecam. 1 czerwca zamówiłem i od razu przelałem pieniążki za etui na rower do telefonu. 2 czerwca dostaje informację że przesyłka zostanie wysłana z dwu dniowym opóźnieniem , myślę ok nie pali się . 8 czerwca piszę co z przesyłką i dziś dostaję odpowiedź że jeszcze nie przyszła dostawa , prawdopodobnie w czwartek 11 czerwca przyjdzie , i to nie ma pewności a zależało mi żeby do 12 czerwca do mnie przyszło . Na szczęście kontakt dobry, zwracają pieniądze, ale w głowie mi się nie mieści żeby wystawić na sprzedaż coś czego się nie posiada.  

Edytowane przez tomek040982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: rowertour.com
ocena: negatywna

 

4 x opona schwalbe marathon racer

 

Zamówienie 28.04.2015

Wysyłka 29.04.2015

 

Opony założone 8.05.2015

Jedna opona z wadliwym oplotem - balon i bicie
14.05.2015- wysłany zwrot

18.05.2015 dotarły do sklepu - http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=00259007733522470215

 

Obsługa nie potrafiła zlokalizowac paczki u siebie - do 27.05.2015 - kilka telefonów i maili w tej sprawie

W końcu im się udało - minęło ponad 14 dni więc reklamacja automatycznie uznana

 

9.06.2015 (10:19)- dostaje informację że reklamacja uznana i że proszą o nr konta -  odpisuje po kilkunastu minutach

15.06.2015 - po telefonie kiedy w końcu mogę sie spodziewać zwrotu - zostaje poinformowany że Pan kojarzy mnie już nawet z nazwiska i że mam pretensjonalny ton ( ciekawe dlaczego...) i że mam czekać w kolejce w księgowości i nie wydzwaniać. Że nr konta wysłałem po  godzinach pracy sklepu i że czekam dopiero 3 dni robocze i niewiadomo dlaczego się czepiam.

 

 

Podsumowując realizacja słusznej reklamacji ponad miesiąc - wciąż nie zakończona. Dużo żalu ze strony sklepu że oczekuje niewiadomo czego.

Wydaje się że zwrot 100zł przekracza możliwości finansowe dużego sklepu.

 

Na pewno im nie odpuszczę.

Negatywa wystawiam głównie ze względu na dzisiejsza rozmowę która wyczerpała moją cierpliwość. Bo dużo można wybaczyć jest sezon itd. ale bez przesady...

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: Ottlik      www.sklep.ottlik.pl

 

Opinia: NEGATYWNA

 

W sklepie robiłem wcześniej zakupy stacjonarnie. Zdarzało się, że doliczali kilka złotych do cen podanych na stronie internetowej. Jeśli nie zauważysz, to są do przodu.

Ostatnie zakupy to klucz do korby. Fakt, że chińczyk ale nie zdjął nawet jednej korby i ściął się gwint. Zawiozłem klucz do reklamacji - oni narzędzi nie przyjmują, bo ludzie używają i odnoszą. Jeśli ktoś ma takie podejście do klienta, to radzę omijać szerokim łukiem. Moje ostatnie zakupy w tamtym miejscu.

Edytowane przez Ink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sklep: http://www.formicki-bike.pl

Opinia: negatywna

 

Zamówiłem 34szt szprych cieniowanych CnSpoke 2.0-1.8 . Dostałem owszem ale zwykłe niecieniowane szprychy innej firmy oraz nie dostałem nypli które miały być w zestawie . Nie polecam ;)

 

Sklep: http://www.formicki-bike.pl

Opinia: negatywna

 

Dołącze się do negatywa. Zrobiłem u niego kilka zakpów, było ok. Czas realizacji za każdym razem był o kilka dni dłuższy niż zapowiadany. Sprzedawca zawsze czegoś nie miał. Ale ostatnio przegiął na maksa. Wysłał mi stara oponę Schwalbe Marathon Plus Tour. Opona była szara, łuszcząca się i krzywo wylana. Gdy ją odesłałem w celu wymiany stwierdził, że zobaczy co powie hurtownik. Ja chciałem wymiany na nową. Przez tydzień zwodził mnie opóźneiniami w dostawie, po czym napisał, że nie ma tej opony i mam czekać 2 tygodnie za nową. Gdy zarządałem zwrotu gotówki strasznie się oburzył i "nie skomentował" mojego maila.

Facet ściemnia i jest niepoważny. Jeżeli zalezy ci na czasie nie kupuj u Formickiego, bo wiecznie czegoś nie ma i lekceważy klientów.

Edytowane przez tomstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię aktualizację mojego poprzedniego wpisu :)

 

sklep: CentrumRowerowe

opinia: negatywna

 

zakupy zrobione 27.05, wysyłka nastąpiła 11.06, handlują towarem którego nie mają

obiecywali symboliczny zwrot kosztów wysyłki (całe 7.99 zł) - brak do dziś

za to dostałem mega rabat 20 zł na kolejne zakupy powyżej 100 zł, których tam na pewno nie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sklep: http://www.formicki-bike.pl

Opinia: negatywna

 

Zamówiłem 34szt szprych cieniowanych CnSpoke 2.0-1.8 . Dostałem owszem ale zwykłe niecieniowane szprychy innej firmy oraz nie dostałem nypli które miały być w zestawie . Nie polecam ;)

 

 

Prostuję swoją opinię na temat formickiego . Po powtórnym telefonie zaproponowano mi przysłanie kuriera ze szprychami i nyplami na zamianę . Wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich sytuacjach, zamiast zwrotu kasy wolę jakiś drobiazg w stylu spinki do łańcucha czy zestawu naprawczego do dętek. Zawsze się to przyda, a nie wkurza się człowiek, że "jeszcze nie oddali kasy".

ja nie miałem nic do wyboru... zwrot tych 8 zł to było wszystko co w ich mocy, pan twierdził że blokuje go system i nic nie może zrobić

olali mnie więc ja olewam ich, żadnych zakupów więcej

nawet już na maile od jakiegoś tygodnia nie odpisują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZYTYW

 

activia.sgl.pl - Ponownie wielki plus, poprosiłem o jedną podkładkę, dostałem dwie. Nie mam wątpliwości że jeżeli będę coś potrzebował i znajdę to u tego użytkownika to stamtąd zamówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sklep: biketires.pl
ocena: pozytywna

Zamawiana tarcza 32T do FC-M442, wcześniej kontakt ze sprzedawcą przez komunikator na stronie (o dziwo nawet płynnie), rozmawiałem w czwartek i mimo informacji, ze najpewniej wyślą w poniedziałek złożyłem zamówienie zaznaczając, że zależy mi na czasie (po zmianie napędu nowy łańcuch kompletnie się nie dogadywał z 32T, 22 i 44 bez zgrzytów). Czwartek koło 15 doszedł mój przelew, w piątek wysłane, w sobotę o 12 odebrałem w paczkomacie. Polecam.

Edytowane przez Plastyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: CentrumRowerowe
ocena: negatywna

Wystawiają towar, którego nie mają na stanie, a po zakupie proponują inny produkt. Myślałem że to pojedynczy przypadek, ale drugi raz mama taka sytuację, a po komentarzach na allegro widzę że to norma. Trzeci raz u nich nich już nie kupię. Starta czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...