Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge 130


adamsanders

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dwa szybkie pytania do forumowych ekspertów odnośnie edge 130.

Od końca zeszłego roku nawigacja nie przegrywa mi treningów poprzez BT na telefon w aplikacji Garmin connect pomimo prawidłowej synchronizacji. Jest połączenie ale brak tej zielonej kropeczki która sygnalizowała moment zsynchronizowania i przegrania treningów, nic się nie dzieje. Dodam ze po usunięciu edge 130 z listy urządzeń i ponownym dodaniu pierwszy raz wszystko działa ok i urządzenie synchronizuje się prawidłowo (przegrywa trening lub treningi jeśli są jakieś zaległe) ale kolejnym razem sytuacja wraca do wyjściowej. Po połączeniu z komputerem przez USB oczywiście jest ok ale nie w tym rzecz. Ktoś z podobnym problemem? Może jakieś rozwiązanie którego nie sprawdziłem ?

 

Drugi temat - już właściwie nie tyczący się konkretnego modelu tylko ogółu urządzeń pomiarowych GPS. Często jeżdżę jedną trasę kropka w kropę. Pomiędzy treningami mam różnicę na dystansie 31km rzędu plus minus 100metrów czyli tyle co nic. Ostatnio od kumpla dostałem czujnik prędkości Magene czyli jakiś chińczyk ale wydaje się ze działa prawidłowo patrząc na wykres jak i obserwacją podczas jazdy (brak jakiś dziwnych odczytów prędkości) Ustawiłem obwód koła z tabeli i heja. Policzyło mi jednak 700metrów więcej na tej samej trasie...coś za dużo (więc i sr. prędkość skoczyła). Sprawdzam obwód koła z tabeli - 2295mm - wpisane w Garmin prawidłowo) ręcznie w domu jeden przejazd po zaznaczeniu korektorem na ugiętej oponie 2245mm - spora różnica, i tak się teraz zastanawiam może rzeczywiście to daje taką różnicę w pomiarze. Garmin ma jeszcze wybór automatyczny obwodu koła w opcjach czujnika ale nie znalazłem nigdzie informacji a podstawie czego jest to obliczane. Ma ktoś info jak to działa?  Jakiś sprawdzony sposób na prawidłowe ustawienie obwodu koła, a może GPS w edge 130 jest na tyle dobry że olać to i zmienić czujnik na pomiar kadencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon ? Czy robiłeś jakiś update, albo czy inne urządzenia po BT nie mają problemu ?

Z xiaomi miałem podobnie, na samsungi i iphonie było ok, później xiaomi wypuściło jakiś update do BT i też już problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem info dla telefonów Huawei.

Zaktualizować Garmin Connect (niestety musiałem na szybko założyć konto google żeby pobrać z play) usunąć Edge 130 z listy i dodać ponownie a następnie zrestartować telefon. Dopiero ten ostatni zabieg poskutkował, zobaczymy czy jednorazowo jak wcześniej czy już na stałe będzie to ze sobą grało. Tak czy inaczej dzięki Epon na pomoc w pierwszej sprawie.

Mam nadzieje że ktoś odezwie się co do tematu związanego z czujnikiem prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Huawei P9 lite też miałem taki problem, że się nie widział, nie synchronizował z Garminem. No jaja były. Jeden i drugi gigant zwalał na siebie winę, że to przez ich oprogramowanie to się nie chce sparować.

 

Co do czujnika prędkości, to lepiej go mieć. Szczególnie jeżdżąc po lesie. Nie masz takich wahań prędkości. Automatycznie jak wybierzesz, to on początkowo odczyta sobie wartości po gpsie i na tej podstawie dobierze sobie wielkość koła. Tylko nie wiem, czy on to robi co jazdę, czy ustawia raz i później już to pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem swoją trasę i bez problemu aktywność poszła przez BT więc opcja aktualizacja Garmin express plus restart tel. pomogła. Zrobiłem jeszcze raz pomiar w domu obwodu tym razem tylnego koła i tam też założyłem czujnik, różnica wyszła 65 mm względem wartości z tabeli - sporo. Wynik porównywalny z tym z GPS (200m różnicy) i chyba tak zostawię, wartości wydają się zbieżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopuje swój własny temat

 

Po 2.5 roku użytkowania (około 5000km i plus minus 100 może więcej aktywności) na dzień dzisiejszy w temperaturach 5 stopni licznik działa około 3.5h.

Tylko GPS + czujnik tętna i kadencji używane zresztą od dłuższego czasu.

Dzisiaj jeszcze sprawdziłem na balkonie po pełnym naładowaniu baterii bez aktywnych czujników wytrzymał 6h. Nawaliło w bezruchu prawie 10km ale to chyba normlane.

 

Pytanie do użytkowników tego modelu czy też tak mocno spada wydajność baterii w takich temperaturach? Czy po prostu po takim czasie (bez względu na warunki pogodowe) ten typ tak ma?

 

Mam jeszcze używany forerunner235. Bateria trzyma ponad tydzień ale na GPS z 40 kilku % zrobiło się 7% po godzinie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie baterii: mój Edge 130 jako nowy maksymalnie wyciągał latem jakieś 10-11 godzin, zimą około 4 godzin, bez podświetlania i bez czujników. Tej zimy po niecałych trzech latach użytkowania przy temperaturach poniżej zera bateria zdychała po 2 godzinach jazdy.

Na szczęście kilka dni temu zepsuł się wyświetlacz i już się nie przejmuję beznadziejną baterią. Bardzo fajny licznik, nie polecam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...