Skocz do zawartości

[Machete] zawór popuszcza i zmiana skoku

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem Maczetę, 120 mm, o taką. Serwis zerowy zrobiony, wszystko super, rower lżejszy o 1,3 kg - tylko jeden dość poważny feler. Ustawiam ciśnienie, odkręcam wężyk, psss, widelec miękki. Hm, wolno kręcę. Odkręcam błyskiem, psss krótsze, ale też schodzi. Wziąłem się na sposób i ustawiam ciśnienie pod 100 kg, schodzi trochę przy odkręcaniu i trafiam w moje 69. W rodzinie 2 RS wcześniej też używałem RS - jedno syknięcie i już zawór trzymał. Może Manitou głębiej się wkręca i dłużej pompka naciska wentyl, niemniej to coś dziwnego - celowanie na oko trochę mija się z ideą powietrznego widelca.

A drugie pytanie - ktoś słyszał, ktoś wie, czy można dołożyć skoku? Teoretycznie to 80-120, ale może... Przy okazji montażu odkryłem (mądry Polak po szkodzie, ale kto mógł podejrzewać) że poprzedni widelec teoretycznie był 120, a ktoś w nim podłubał i ma 140 - do takiej geometrii się przyzwyczaiłem i teraz nieco skopane prowadzenie.

machete.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team
6 minut temu, mamarkowski napisał:

W rodzinie 2 RS wcześniej też używałem RS - jedno syknięcie i już zawór trzymał. Może Manitou głębiej się wkręca i dłużej pompka naciska wentyl, niemniej to coś dziwnego - celowanie na oko trochę mija się z ideą powietrznego widelca.

Spróbuj z inną pompką. 

7 minut temu, mamarkowski napisał:

A drugie pytanie - ktoś słyszał, ktoś wie, czy można dołożyć skoku? Teoretycznie to 80-120, ale może...

W teorii tak. W praktyce zależy to od górnej części amorka . Tu jest serwisowa w której na stronie 38 jest wykaz możliwości zmiany skoku

https://hayesbicycle.zendesk.com/hc/en-us/article_attachments/360055900414/Machete_Service_and_Travel_Guide.pdf

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, zainwestuję parę dych.

Serwisówka - o rany, próbowałem się w to wgryźć, ale niewiele kumam. Znaczy rola podkładek 80-100-120 jest ewidentna, ale przy większym skoku 120-130-140 podkładek już niet, jakieś większe subtelności konfiguracji wchodzą w grę i odpadam. No i z jednej strony kolejne stopnie konfiguracji sugerują, że można zmieniać skok od 80 do 140, z drugiej rzeczywiście piszą, że decyduje korona. Wiesz może co w niej decyduje? A nuż sam zidentyfikuję, bez tarabanienia się na drugi koniec miasta do serwisu Manitou.

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, mamarkowski napisał:

Odkręcam błyskiem, psss krótsze, ale też schodzi.

To raczej problem z pompką. Zbyt głęboko naciska na szpindel zaworu.  Mam machete i nie ma takich problemów, odkręcenie pompki jest praktycznie z zerową ucieczką ciśnienia. Polecam pompkę KELLYS OMNI. Dwa tryby ciśnienia i wysoka jakość wykonania. Wadą jest jej waga, więc bardziej do garażu niż do wożenia ze sobą.

https://allegro.pl/listing?string=Kellys omni&bmatch=dict201214-ctx-spo-1-1-0112

Odnośnik do odpowiedzi