Skocz do zawartości

[Adapter singlespeed] reverse


Novo4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar składać dirtowke na ramię 26player z 2020 i posiadam piastę z bębenkiem oraz adapter na singlespeed. Moje pytanie jest takie czy to jest jakaś różnica między piastą oryginalnie na ss i czy będę musiał zakładać tutaj napinacz jak np. w innych ramach lub w zmianie z przerzutek na ss? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że potrzebujesz albo piasty SS z driverem albo piasty z bębenkiem na śruby albo piasty pod sztywną oś 135x12 i wtedy kupujesz dodatkowo oś Reverse 135x10/12. 

Napinacz ciężko założyć do 26P bo ma dość krótkie haki, ale można próbować, zawsze to łatwiej ustawić koło. 

Jak masz zwykłą piastę na szybkozamykacz to w tej ramie jej nie wykorzystasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Lecz dzisiaj znalazłem na ogłoszeniach na Facebooku że ktoś zrobił tak bez napinaczy ani niczego. Posiada taką samą piastę jak ja (novatec d042sb) ale różnica polega na tym że on miał przerobioną tą piastę na śrubę u tokarza a ja mam na normalną oś ze śrubą na imbusa. Warto jest się bawić w przeróbkę czy może taka oś wytrzyma singlespeed? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj. Dla mnie to tzw. "rzeźba" więc efekty mogą być różne. Raz taki temat przerabialiśmy w serwisie i piasta miała luzy których nie dało się skasować, nie zgłębialiśmy tematu.

Żeby to zrobić zgodnie ze sztuką lepiej szukać piasty na śruby albo jakiejś konwertowalnej Novateca, pod warunkiem że idzie znaleźć końcówki na 135x12, wtedy z tym adapterem może to śmigać. Alternatywnie, znaleźć piastę 135x10 i do tego pozostaje tylko kupić/dorobić oś. 

Ale chyba najprostszym rozwiązaniem do SS jest kupienie piasty z driverem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W poprzednim rowerze zrobiłem przeróbkę na SS lecz z niewiadomych mi przyczyn koło postanowiło sobie wypaść z ramy podczas skoku. Moje pytanie czy może być opcja że wtedy szybko zamykacz po prostu nie dał rady utrzymać koła czy to mogła być moja nieuwaga i złe założenie koła. Głównie z tego powodu dopytuję o ośki. (W załączniku jest zdjęcie jaką oś aktualnie posiadam)IMG_20210120_034457.jpg.70233444e0961edec0b33d3b1103a21e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Poziome haki i skoki to nie ma prawa działać. Szybkozamykacz nie jest w stanie utrzymać osi w miejscu przy silniejszych uderzeniach. Nic dziwnego, że koło wypadło z ramy przy lądowaniu.

Do takiej ramy i takiego zastosowania tylko oś z nakrętkami i prawidłowe jej skręcenie daje pewność trzymania koła w ryzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, NoPerfect napisał:

Kup sobie oś skręcaną na nakrętki, taką oś znajdziesz np. na stunterskich grupach na fb, niestety osie długie bo są toczone pod pegi, ale w razie coś to można skrócić ją.

Znalazłem taką os, jak wygląda wymiana? Coś poza ośką trzeba wymienić i czy wystarczy wykręcić tą oś oryginalną i podmienić czy trzeba coś grzebać bardziej przy piescie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

@uzurpator zna się na rzeczy, więc to będzie działać. Z ciekawości - gdzie można ją zamówić? 

Sytuacja wygląda tak że jest tak jak ktoś tam pisał żeby na grupkach na fb szukać. Ktoś to wystawił za 60zł chyba, ludzie polecają no i ta oś wygląda identycznie jak ta z tego artykułu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...