Skocz do zawartości

[Koła Evanlite/Dandy Horse] Opinie o kołach


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Czy ktoś miał dłuższą styczność z kołami pod tarcze  od Evanlite i/lub Dandy Horse ewentualnie No Limited? Rozglądam się powoli za kołami z karbonową obręczą ,stożek max 40 mm, pod tarcze na 6 śrub .

Interesuje mnie wykonanie ,trwałość, wykonanie ich kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem dociągać, nie czuję bocznych podmuchów.

Teraz mi się przypomniało, że kilka lat temu zamówiłem koła (aluminiowe obręcze H+Son) u Dandyhorse (bo o niego też pytałeś) i były z nimi problemy:po kilkudziesięciu kilometrach tył rozcentrował się tak, że trzeba było całkowicie rozpiąć hamulec. Nie chciałem ich odsyłać więc pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu, ale stwierdzili, że coś tam jest niedopasowane (chyba za długie szprychy - nie pamiętam już dokładnie) i nie ma sensu tego naprawiać bo za chwilę będzie tak samo. Odesłałem koła do Dandyhorse i po naprawie sytuacja się powtórzyła - znowu po kilkudziesięciu kilometrach tylne koło się rozcentrowało bardzo mocno. Koła oddałem, otrzymałem zwrot pieniedzy. Ale było to dobre kilka lat temu i być może już się nauczyli się dobrze zaplatać.

Możesz zerknąć jeszcze na Farsports czy Lightbicycle - mają ciekawą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No limity znam i po 2 sezonach w tri są oki. Oczywiście wszystkie te koła to składany chinol no ale tak wygląda niemal cały rynek rowerowy. Jakbyś chciał w pełni karbonowe, dobre koła to musisz liczyć z wydatkiem 7-10k. Moim zdaniem różnica nie przekłada się na różnicę w jakości dla zwykłego amatora. No limity są spoko. O Dandy kilka lat temu chodziły niepochlebne opinie , ale się poprawili. Jak ktoś szuka stożka aero to od 50mm w górę, jak nie aero to 33-38 wystarczy (przy większym stożku trzeba uważać na wiatrach lub jak Ciebie tir mija. Idzie się tego nauczyć). Tylko tak szczerze wtedy to równie dobrze można sobie kupić dobre alusy ( w większości tańsze, waga podobna, mniej pitolenia- no chyba, że pod tarcze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...