Skocz do zawartości

[ceny] Szalejąca inflacja na rynku rowerowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tyfon79 napisał:

Ok niech będzie drogo ale niech już skoro tak ma być podniosą pewne standardy. 

Ale oni nie muszą tego robić. Rynek łyknie, więc po co?

Postaw się na miejscu takiego biznesu. Jest po to aby zarabiać i będzie to robił, dopóki winda popyt/podaż nie zmieni kierunku. Wtedy będzie szukał klienta jakością, bo cena będzie już blisko poziomu opłacalności i niżej nie zejdzie, a żeby mieć klienta, będzie konkurował jakością.

Panowie, rozmawiamy tu o banalnie prostych sprawach, od dawna znanych, tylko teraz jako hobbyści tego sportu się z tym zderzyliśmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

8tys.liczba jest przybliżona,tak uwzgledniłem,koszty pracodawcy sa bardzo niskie w skali wyprodukowanego produktu 

Ile producent ma czystego zysku na jednej kasecie ?

Uwzględniłeś w cenie koszt ubezpieczenia zakładu od pożaru i powadzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, durnykot napisał:

Akurat mam w planie policzenie kosztów strat w procesie i sprawdzić , co można zrobić,żeby je  zmniejszyć. Widzę ,że kolega ma doświadczenie w kalkulowaniu kosztów, to pytam.

Ok, żartowałem.

Ale mogę koledze poradzic jedno: Zgromadzić środki - na rynkach jest nadpłynność przy tych stopach procentowych, otworzyć kilka fabryk i zbijać kokosy na kasetach po 40 złotych. Za kilka lat bedziemy się uczyć z podręczników :) To przecież takie proste !

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, durnykot napisał:

Możesz pokazać jak to policzyłeś? Jakie koszty stałe i zmienne? 

Koszty produkcji-,wydatki na materiał,energia,amortyzacja maszyn,koszty stałe to zuzuycie maszyn,koszty zmienne materiały,energia technologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

To jaka waszym zdaniem powinna być przystępna cena kasety 8 rzędowej Acera?

Aby masy mogły korzystać z dwuśladów proponuje: kaseta 8-9s w cenie 10 zł, łańcuch 2 zł. Resztę liczę, że dopiszesz.

 

Jestem niezmiernie dumny, że trafiłem tu i uczestniczę w wątku, który za kilka dni będzie na łamach The Economist, na pewno nie starczy im 3 stron na opisanie szerokiej analizy jaką podał kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Janusze i nie biznesu. W tym modelu gospodarki nie ma miejsca na prywatny biznes. Ustalamy ceny odgórnie, aby wszystkim żyło się lepiej.

Oczywiście wszystko według dokładnych wyliczeń, które kolega już tu umieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...