Skocz do zawartości

[damper] FOX DHX 3.0


ko17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu kupiłem rower i jest tam damper fox dhx 3.0 , jest to mój pierwszy rower full i na temat damperów jestem zielony....Ogólnie jego prace oceniam na dobrą , ale niestety jest na moją wagę za miękki , duży sag koło 1/3 skoku przy 200psi ,ale nie to jest istotne w nim jest sprężyna 500x2.80 więc stwierdziłem że muszę zaopatrzyć się w twardszą i kupiłem 700x2.80 no i niestety nie mogę jej założyć jest o pół tora zwoia wyższa  i nie mogę założyć tego dekielka blokującego sprężynę.  I tu moje pytanie czy ja kupiłem sprężynę nie od takiego dampera ? czy jest jakiś patent że by ją tam założyć?? 

IMG_20201230_183232.jpg

IMG_20201228_173634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od damperów, ale twardości sprężyny nie zmienia się jej długością .. Sprężyna ma określoną twardość oraz skok i po tym dobierasz. Jeżeli nie możesz oddać, a kupiłeś odpowiednią, ale różniącą się tylko długością to proponuję skrócić do wymaganej długości. Chyba dobrze rozumuję? Ktoś mnie poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no możliwości oddania nie mam,jasne że mógł bym ją skrócić tylko zakończenie sprężyny będzie inne niż zakończenie takie jak jest w oryginale....dzięki Ador za tego linka,jednak postanowiłem założyć tą sprężynę bez jej docinania....potrzebuje jeszcze jednej osoby bo samemu to się nie da ,ja jak sam próbowałem  ten ''dekielek'' wsadzić to mimo to że ugiąłem lekko sprężynę to i tak brakuje mi pół centymetra  ze by go tam wsadzić , myślę ze z powodzeniem w dwie osoby da się ją tam z tym dekielkiem wsadzić i będzie git...Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem odkąd dokąd się mierzy jeżeli chodzi o całość od śruby do śruby to ma 22cm a ten tłok co jest w środku ma 7cm . sprężyna ma 14cm a ta co chcę ją wsadzić 16,5cm przepraszam że piszę jak laik,ale tak jest kompletnie temat damperów jest mi obcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem opis tego dampera :

TŁUMIK
FOX DHX 3.0

Długość/skok: 200/50mm
System: stalowa sprężyna 550x2,35
Tłumienie: ProPedal(fabrycznie ustawiony)
Regulacja: twardości, tłumienia odbicia
BOOST VALVE RANGE: 125-200 PSI
Tulejki montażowe w zestawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 to jest tak że sprężyna wchodzi bez problemu,tylko ona jest wyższa od starej i tego dekielka blokującego sprężyne nie da się przez to włożyć ,jak ją bym jakimś cudem ścisną to bym ten dekielek blokujący założył... jest plan taki że by użyć ściągacza do łożysk,ale nie wiem czy to się uda....

Edytowane przez ko17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 10:13, chudzinki napisał:

Nie jestem specem od damperów, ale twardości sprężyny nie zmienia się jej długością .. Sprężyna ma określoną twardość oraz skok i po tym dobierasz. Jeżeli nie możesz oddać, a kupiłeś odpowiednią, ale różniącą się tylko długością to proponuję skrócić do wymaganej długości. Chyba dobrze rozumuję? Ktoś mnie poprawi? 

Ja cię poprawię, skracając sprężynę zmienisz jej twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 11:51, Ador napisał:

https://rowerowy.com/sklep/czesci/dampery/sprezyna/prod/fox-spring dobierasz twardszą czyli w Twoim przypadku 3,25x500 (300 lbs)

@Ador, wiem, że autor pewnie zepnie trytytkami zbyt długą sprężynę, powodując, że będzie jak to twierdzą "twardsza" i we dwóch ją wcisną, ale ja z ciekawości troszkę się tematem zainteresowałem (może mi się kiedyś przydać ;)) i mam pytanie: czy na pewno polecasz właściwą sprężynę? Nie powinno to być coś z tego https://www.bikester.pl/fox-racing-shox-steel-spring-oe35mm-1050680.html np. 700x2.8? Powtarzam - pytam dla pogłębienia wiedzy, bo tych oznaczeń nie ogarniam.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

@Ador, wiem, że autor pewnie zepnie trytytkami zbyt długą sprężynę, powodując, że będzie jak to twierdzą "twardsza" i we dwóch ją wcisną, ale ja z ciekawości troszkę się tematem zainteresowałem (może mi się kiedyś przydać ;)) i mam pytanie: czy na pewno polecasz właściwą sprężynę? Nie powinno to być coś z tego https://www.bikester.pl/fox-racing-shox-steel-spring-oe35mm-1050680.html np. 700x28? Powtarzam - pytam dla pogłębienia wiedzy, bo tych oznaczeń nie ogarniam.

chudzinki przeczytaj o co mi chodzi jeszcze raz,tym razem ze zrozumieniem.... czy tam jest coś o spinaniu sprężyny trytytkami ze by była twardsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...