Skocz do zawartości

[koła] Jakie koła szosowe, disc, sztywna oś, do ok. 1500zł wybrać?


kuba79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

   Mam dylemat z wyborem kół, a szczerze mówiąc słabo to ogarniam. Szukam kompletu w miarę lekkich kół, tak w okolicach 1600g powiedzmy, do +/- 1500zł (jak będzie 200 więcej to przeżyję).

Koła pod tarcze, ze sztywną osią 12x100/12x142. Zamierzam włożyć opony 28c, rower pomieści do jakichś 35-38c. Ważę nieco poniżej 80kg, fajnie żeby koła wytrzymały gorsze asfalty, czy okazjonalne szutry.

Na tę chwilę nastawiam się na komplet DT Swiss E 1800 SPLINE:

https://www.dtswiss.com/en/wheels/wheels-road/endurance/e-1800-spline

Może jakieś alternatywy? Nie orientuję się w temacie modeli piast itd. Do tej pory byłem mniej więcej na etapie, że koło to koło ;) 

Macie jakieś sugestie?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zależy Ci na wadze to nie ma sensu szukać wysokiego stożka. Koła które linkujesz wyglądając "jak na zdjęciu" to ponad 1800g, "from 1651g" dotyczy wersji na stożku 23mm

BTW odezwij się do firm składających koła, daveo, lemonbike, wojczalbike. W tej kasie bez większych problemów powinno się złożyć coś w granicach tych 1600 a może lekko niżej

Z gotowych rozwiązań za niewiele ponad tysiaka masz np. fulcrumy 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja brałem pod uwagę wersję 23mm, wyższe mi chyba niepotrzebne (znacząco bardziej aero chyba nie będą? może ciut mocniejsze), nie kierowałem się zdjęciem, waga wyszła właśnie w okolicy 1650g. Jest tam konfigurator, ale wybór nie przenosi się w linku.

Spoko, spróbuję popatrzeć, przeglądam daveo właśnie. Wcześniej zaglądałem na wojczal, ale konfigurator mnie trochę przeraził :D Bo nie mam pojęcia jakie piasty, szprychy wybrać itd. Zostanie chyba napisać z prośbą o konfigurację.

Myślałem, że może jest coś sensownego gotowego, jak te DT Swiss.

A z tych DT Swiss i Fulcrum 5, które lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kuba79 napisał:

A z tych DT Swiss i Fulcrum 5, które lepsze?

Zloz sobie kola na dt350s SP  i  RR511. wyjda ze 100g wiecej ale sa nie do zajechania. 

Strona dt podaje 1710g +/-5% :P

12 godzin temu, Mihau_ napisał:

za niewiele ponad tysiaka masz np. fulcrumy 5

Tylko tu trzeba wziasc pod uwage iż .. czesci do fulcruma sa 2x drozsze niz do DT (bebenki, endcapy) i jak sie rozmyslisz i bedziesz chcial to sprzedac, to nikt fulcruma nie chce :P moje DB5 sprzedawalem z pol roku :P a sprzedaly sie jako dawca piasty tylnej do jakis carbonowych fulcrumow, bo gosciowi w prawie nowych kolach urwal sie kowałek kołnierza pasty ... i sie okazalo ze nigdzie nie moze kupic piasty fulcruma... czesc zwycajnie niedostepna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...