Skocz do zawartości

[narzędzia] Sram DUB Press-Fit Wybijak


Rekomendowane odpowiedzi

Cześ wszystkim

Chciałbym wymienić suport SRAM DUB w moim rowerze MTB. No i natrafiłem na problem techniczny.

Czy ktoś wię , znalazł odpowiedni wybijak do tego Pressfita DUB . Posiadam wybijak do suportó Shimano (chyba 24 lub 25 mm) i jest za mały, skombinowałem końcówkę do PF30 i ta znowu za duża. W-g mojej suwmiarki, otwór wewnętrzny suportu to 28,7 mm.

Znalazłem tylko jeden wybijak który się chwali że to zrobi , ale jest cholernie drogi - Park-Tool RT-1.

Czy ktoś już miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ??

 

pozdrawiam,

ramzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

A nie możesz go wybić np śrubokrętem skoro i tak jest do wywalenia?

Jeśli nie chcesz robić "prowizorycznie" to serwis, będzie taniej i szybciej niż kupno wybijaka

Śrubokrętem to jakoś się obawiam że uszkodzę rame. Serwis taniej może i będzie ale czy szybciej to nie koniecznie,  u mnie to są kolejki do serwisów. Zresztą fajnie jest coś samemu ogarnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ramzi napisał:

otwór wewnętrzny suportu to 28,7 mm

Średnica osi DUB to 28,99mm. Albo źle mierzysz, albo musisz wymienić suwmiarkę. :P

Możesz też zrobić starym patentem na wybijanie łożysk, czyli okrągła podkładka ścięta z dwóch stron na płasko. Podkładka oczywiście o średnicy dającej odpowiednie podparcie. Dzięki tym nacięciom włożysz ją wewnątrz mufy, gdzie potem ustawisz we właściwej pozycji i możesz użyć np. metalowej rurki i młotka do wybijania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , pomysł z podkładką jest świetny ale chyba brakuje mi narzędzi żeby to sensownie przyciąć . Aktualnie łatwiejszy w wykonaniu wydaje mi się patent z rurką pcv.

A co myślicie o takim ściągaczu do łożysk ?? https://allegro.pl/oferta/adapter-sciagacz-wewnetrzny-do-lozysk-27-30mm-8653304436

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...