Skocz do zawartości

[Amortyzator] Poprawa pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam w swoim rowerze amortyzator Marzocchi Dirt Jam Comp 130mm z dolnymi goleniami od dirt jumpera na qr20 oraz dwoma sprężynami od suntour duro. Więc w czym problem?

Podczas wybicia słychać stuk powrotu popychacza (wiem że marzocchi miały takie problemy) ale dawałem tam nawet wszędzie uszczelki wycięte z dętki oraz innych gum i nadal stuka, więc przyszło mi na myśl aby przełożyć z jakiegoś amortyzatora tłumienie. Jakie tłumienie będzie tutaj pasować? (jestem dość zdolną osobą w przeróbki różne ale wolę zapytać). Widziałem również patenty z siłownikiem klapy że dawali zamiast tłumików i jakoś to pracowało? Czy założenie tłumienia zmieni jego twardość lub jego pracę na płynniejszą lub mniej płynniejszą? 

 

Ktoś mi pomoże z moim problemem?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samochód? Jeżeli tak, to duża szansa że masz też tam taki siłownik klapy. Teraz popatrz i pomyśl jaki to będzie miało wpływ na pracę widelca.

Już pomijam fakt, że nie wiem jak chcesz to tam zmieścić, przymocować do lag i uniknąć przecieków. 

Amortyzator ma spełniać swoją funkcję, a nie być zlepkiem losowych części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...