Skocz do zawartości

[Sztyca siodełka] amortyzacja


s1misza

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Mam pytanie (pewnie najgłupsze na świecie - wybaczcie)...czy w ramie full suspension jest sens zakładać dodatkowo amortyzowaną sztycę siodełka? Ja wiem, mogę sobie regulować sag dampera, ale mam dożywotnio problemy z kręgosłupem i mimo wszystko przy nierównościach odczuwam ból. Z góry odpowiadam na pytania typu "jaki rower", itd. Nie jest to żaden TREK ani nic podobnego.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale na mój rozum efekt będzie nieprzewidywalny. Full tłumi drgania czyli ma jakąś amplitudę, a sztyca będzie mieć swoją. Jeśli fale się nałożą to może i byłoby lepiej ale przecież to nie jest zsynchronizowane w żaden sposób więc w skrajnym wypadku mogłoby w ogóle nic nie wytłumić albo mniej niż powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Jak Full nie daje rady, to i taka sztyca nic nie da. Chociaż czytając ostatnie zdanie, to mam wątpliwości czy ten Full ma cokolwiek wspólnego z prawdziwym Fullem.

(Wygląda +/- tak samo) To nie Fox ani Rockshox ale jakby nie było "jakiś" sposób amortyzacji jest. Dlatego właśnie pytam czy można podmienić sztycę czy absolutnie nie. Druga rzecz, że DH uprawiać nie będę, moja jazda to coś w stylu amatorskich tras CC. Jak napisałem wyżej, chodzi o mój komfort.

damper.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...