Skocz do zawartości

[Rower lub rama] Na miasto i bezdroża, złożony lub od podstaw składany


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2020 o 09:36, m0d napisał:

A jak już się coś wydarzy, bo usterki i wady się oczywiście zdarzają, to bez żalu kupujesz kolejne przy tej cenie.

Rozumiem że podstawowe część zamienne jak np. linii, uszczelki  itp. czy można kupić? Jeździłem oczywiście na hydraulikach, ale pożyczonym rowerem, nie wiem jaka jest eksploatacja, stąd pytania. Całe życie na V. 

W porównaniu do dobrych mechanicznych i do dobrych V, które hamulce wypadają lepiej, abym miał jakieś rozeznanie? 

W dniu 25.10.2020 o 09:36, m0d napisał:

IMHO wspomniany już tu Muriwoods czy w wersji z baranakiem taki np. Four Corners byłby idealnie tym co się sprawdzi.

Główną myślą którą się kieruje  jest zmiana tradycyjnego napędu na piasta planetarne bez napinacza.  Four Corners ma tradycyjny napęd, więc jeżeli miałbym zmienić na ten, w ogóle to nic nie zmienia, chyba że większe koła i baranek. Muriwoods jak najbardziej, ale może pokombinuje zmniejszyć wagę. Mój obecny rower ma  13kg, ale w nim są dość ciężkie marathony, koła z niskiej półki cenowej, 3 blaty, ciężki widelec stalowy no name.

W dniu 25.10.2020 o 09:36, m0d napisał:

Ale nie, brniesz dalej w jakieś tapery, boosty, rozważania o kołach 27,5", czy o przyszłych modyfikacjach roweru który do tłuczenia po mieście to im prostszy i mniej rzucający się w oczy tym lepszy :P 

Jeżeli brałbym gotowca, to tak jak mówisz, musiałbym iść na kompromis. Ale jeżeli np. zamawiam ramę, to przecież od razu można zrobić tak, jak się chce i mieć ramę przyszłościową. 

Chcę pomalować na jeden ciemny kolor, bez amorów, więc jak najbardziej nie będzie rzucał się w oczy oprócz tych poziomych haków.

W dniu 25.10.2020 o 09:43, bogus92 napisał:

Ponadto twoja rama raczej będzie sporo cięższa niz w przytoczonych przeze mnie rowerach

To mnie zaskoczyłeś. Dlaczego? Grubsze rurki bez cieniowania, więcej spawów? ;)Jeżeli będzie tak jak mówisz, to mija się to z celem. Aluminiowa rama 2 kg i więcej?

23 godziny temu, marvelo napisał:

Prosta, ale z rogami (jest ich wciąż spory wybór)

Dzięki, całkowicie zapomniałem o rogach. Tylko klasyczne rogi z rurek aluminiowych na zewnątrz raczej mi nie podchodzą. Bardziej skłaniałbym się od wewnątrz uchwytów coś w rodzaju jak jest wyprofilowane w baranku. Znalazłem coś takiego albo w ten deseń i myślę że w zupełności mi wystarczy i zaoszczędzę na hamulcach:

https://www.bikester.pl/sqlab-411-rog-rowerowy-czarny-700874.html?_cid=22_-1513_243198_311259_243693_1601879_0_nokaut.pl&c=816&utm_term=700874&_cid=22_-1513_243198_311259_243693_1601879_0_nokaut.pl&c=816&utm_term=700874#nclid=0836edeb0cc6ed0b8f00594381c79c61

Takie jeszcze pytanie. Jakie lepsze, bezproblemowe i praktyczne stery - zintegrowane czy półzintegrowane? Ja mam  w  starym rowerze miski na zewnątrz, ale z tego co wiem standardem są teraz półzintegrowane. Czytałem że zintegrowane tylko szosówki raczej, mogą uszkodzić ramę,  jeżeli działają tam większe siły. Więc myślę że może dla bezpieczeństwa półzitegrowane będą ok, choć trzeba  później równo wcisnąć miski do ramy. 

Tak samo boost. Jeżeli jest wybór z boostem czy bez, to może lepiej niech będzie? Więc 148, 142mm/100, 110?

Grubość obydwu osi? Nie jest to ważne, są adaptery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, morfeusz1805 napisał:

Rozumiem że podstawowe część zamienne jak np. linii, uszczelki  itp. czy można kupić?

W przypadku Shimano nie można. Kupujesz np. cały zacisk, całą klamkę albo w przypadku omawianych MT200 po prostu cały komplet na przód czy tył za te ~80zł. Za tyle to szkoda się babrać ;) 

4 minuty temu, morfeusz1805 napisał:

Ale jeżeli np. zamawiam ramę, to przecież od razu można zrobić tak, jak się chce i mieć ramę przyszłościową. 

Jeszcze raz - r o w e r    d o    m i a s t a :) Do czego tam i po co te wszystkie wspaniałości? A poza tym zanim zaczniesz tam cokolwiek zmieniać to pewnie i tak wyjdzie że lepiej kupić kolejny bo wejdą jakieś nowe standardy, które będziesz chciał mieć żeby móc zmodyfikować ten kolejny rower za jakiś czas. I tak w kółko :) Ale ok, rozumiem że masz zachciankę na coś nietuzinkowego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klamki to taniutkie Tektro, ten Gevenalle z tego co widać to tylko przerabia montując "wihajster" do zmiany przełożeń i dokleja własny branding (a na boku i tak pozostało logo właściwego producenta). U nas coś takiego sprzedawali Pyrkiewicze, ceny też były 180-200 tylko w złotówkach :icon_mrgreen:

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, nie jestem pewny co do geometrii ramy. Jak już napisałem wyżej, interesuje mnie głównie szybki, pewny w prowadzeniu, zwrotny mieszczuch, czasami jakieś krótkie wypady poza miasto na bezdroża, ale jednocześnie w miarę komfortowy. Mam 175 cm wzrostu, od krocza do podłogi 80 -81cm. Rower z błotnikami, opony max 1,5 ".  Nie jestem pewny czy rozm. 52 czy 54? Znalazłem taką oto geometrię. Będzie idealna pod moje wymagania? 

https://www.specialized.com/pl/pl/rama-diverge-s-works/p/128906?color=239506-128906&searchText=75418-2052

Rama stworzona tylko pod geometrię z barankiem, czy jednak prostą kierownicę też będzie można zamontować i wielkiej różnicy nie będzie? 

Co myślicie o ramach CrMo z rurek Colombusa od my friendów? Ktoś ma jakieś doświadczenie? Rzeczywiście są to rurki Colombusa i Reynoldsa,  czy  jakaś ściema? 

https://pl.aliexpress.com/store/5877866/search/8.html?spm=a2g17.12010615.8148361.10.1e241113rmhfWy&origin=n&SortType=bestmatch_sort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...