Skocz do zawartości
prezi

[przerzutka tylnia] SLX M7000-GS-11S + Sunrace 11-50

Rekomendowane odpowiedzi

prezi

Czy ktoś uskutecznia przerzutkę tylną SLX M7000 GS (1x11) z kasetą Sunrace 11-50 MX8 (albo inną 11-50/11-51)?

tutaj piszą, że to działa

https://biostern.abstore.pl/kasety-i-wolnobiegi-kaseta-sunrace-mx80-11rz-11-50-srebrna,c66,p2849,pl.html

Ale według Shimano ta przerzutka obsługuje maksymalnie kasetę z dużą zębatką 46t.

Może trzeba zainstalować Goatlink 11 aby to działało?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

A nie lepiej pójść w Deorkę M5100 która bez żadnych kombinacji obsługuje taką kasetę? Ba, kaseta Shimano tańsza od Sunrace. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
prezi

Fajne, ale mam już przerzutkę więc nie wiem czy tak dużo oszczędzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Przerzutka z kasetą Deore kosztuje niewiele więcej niż podlinkowana przez Ciebie kaseta Sunrace. A ciągle do sprzedania jest obecna przerzutka. 

Ja wiem że to w pewien sposób uwstecznianie się i niższa grupa ale przez te parę lat Deorka ewoluowała do 11 a SLX do 12. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
prezi

Dzięki za radę. A manetka SLX będzie działać z tą przerzutką Deore?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker
Napisano (edytowane)

Przyznam się szczerze że dopiero niedawno się zetknąłem z tą grupą ale nic mi nie wiadomo żeby Shimano zmieniło ciąg linki, więc powinno to śmigać. Ale dobrze jakby ktoś potwierdził. 

Z informacji dostępnych tutaj https://cyclingtips.com/2020/05/2021-shimano-deore-12-speed-m6100-m5100-m4100-news/ wynika że ciąg linki się nie zmienił także będzie śmigać.  

Edytowane przez MikeSkywalker

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lawstorant

Tak, to jest dokładnie to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KSikorski

Kaseta deore 5100 za 220zl + przerzutka deore 5100 za 130zl to są serio koszty zbliżone do kasety sunrace, moim zdaniem szkoda czasu na kombinację. (Ceny przybliżone z Biostern)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafał87

podepnę się pod temat bo mam dokładnie te same rozmyślania co autor wątku. Napęd 1x11, kaseta M7000 11-46, przerzutka M7000 GS, manetki SL-7000. W górach trochę brakuje i chciałbym kasete z 50zebami, przerzutka wg producenta do 46zebów, może ktoś testował 50zebów na takiej przerzutce i się wypowie, łańcuch w takim wypadku nie powinien być dłuższy?

Druga opcja którą rozważałem to przejście na 1x12 i tu mam pytanie czy przednia zębatka w korbie do wymiany czy nie będzie problemu bo nie wiem czy są takie same grubości zębów pod 11s a 12s, łańcuch chyba węższy to i zęby cieńsze? (korba to jakas fsa v-drive). manetka do wymiany by była, kaseta na sunrace (shimano chyba na ten bebenek nie przypasuje) przerzutka by może dała rade? no i nowy łańcuch.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta