Skocz do zawartości

[2021] Giant XTC SLR 29


tomrok

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza to jest dostępność w tym roku. Sprzedałem 3 sztuki mam kilku chętnych w kolejce i brak rowerów w magazynie, niektóre rozmiary w kwietniu xD Gorsza konfiguracja wychodzi lepiej cenowo. Crest faktycznie ładnie działa, półka wyżej niż XCR.

Tak na marginesie fathom jeździ o wiele lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 23:13, Mascarpon3 napisał:

Najlepsza to jest dostępność w tym roku. Sprzedałem 3 sztuki mam kilku chętnych w kolejce i brak rowerów w magazynie, niektóre rozmiary w kwietniu xD Gorsza konfiguracja wychodzi lepiej cenowo. Crest faktycznie ładnie działa, półka wyżej niż XCR.

Tak na marginesie fathom jeździ o wiele lepiej ;)

Mógłbyś napisać coś więcej zastanawiam się który wybrać. Który będzie bardziej uniwersalny..

W zawodach xc nie startuje (może kiedyś dla zabawy), startuje w imprezach typu harpagan czyli jazdy na orientację po +100 km. Jeżdżę po trójmiejskich lasach i po Kaszubach bardziej po terenie, ale zdążają się tez dłuższe odcinki asfaltowe. Aktualnie mam kross'a b8 2015 który dosyć mocno ogarniacza mnie na zjazdach, boję się ze w XCT będzie podobnie, choć jak sie na niego przymierzałem, to pozycja zupełnie inna. Zastanawiam się czy fathom nie będzie zbyt "zjazdowy"

Dodam ze do XCT od razu po zakupie chcę dodać sztycę myk myk i zmienić hamulce na lepsze.

Edytowane przez Choro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Choro napisał:

Aktualnie mam kross'a b8 2015 który dosyć mocno ogarniacza mnie na zjazdach, boję się ze w XCT będzie podobnie, choć jak sie na niego przymierzałem, to pozycja zupełnie inna. Zastanawiam się czy fathom nie będzie zbyt "zjazdowy"

Hej. Miałem podobny dylemat. Ostatecznie skończyło się na fullu 130/120 na oponach 27,5x2,6 do łojenia po singlach w Sopocie i hardtailu xc do przemierzania szlaków między Gdynią a Wejherowem :-)

Jeśli bym miał mieć jeden rower do wszystkiego to byłby to full 120/120 lub 120/100 na oponie 29x2,3.

Prawdopodobnie wszystko co zjeżdżam na fullu zjechałbym też na hardtailu z myk-mykiem, ale margines bezpieczeństwa wynikający z geometrii jest na tyle zredukowany że na dłuższą metę bym nie chciał. Mówię to porównując miejsca gdzie zaliczyłem glebę na jednym rowerze, a na drugim nie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ogarniałem jazdy na czas, zawody itd. całe życie jeżdżę dla fanu. Na fathomie będzie się gorzej podjeżdżało, bo jest cięższy. Geometria moim zdaniem pomaga w każdej możliwej sytuacji, w górę nadal jest dobrze, przy szybkiej jeździe po singlach dużo bezpieczniej się poczujesz. To tylko nadal hardtail więc w górach wyschniętym potokiem nie polecisz pełnym ogniem xD Ale jeżeli będziesz chciał się pościgać to masa wrogiem przyspieszenia xD pozostaje XTC 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...