Skocz do zawartości

[szosa] Zakup pierwszej szosówki


jachu76

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie chyba porównywanie sensy z tribanem jest nieco przestrzelone. Pamiętając ile kosztują to porównanie roweru do zaper...a z wozidłem wycieczkowym. Wszystko zależy od oczekiwań- chcesz poczuć magię szosy, poczuć jej lekkość, pocisnąć trochę bierz sensę. Przyszłościowo wsadzasz jakieś lżejsze koła i jest już bardzo dobrze. Chcesz się powłóczyć po okolicy w spokojniejszym tempie, zjechać z asfaltu na szutry to bierz tribana. To rower nastawiany na turystykę i nawet lepiej się spisze z szerszymi oponami na asfalt/szutry. Być może tarczówki są lepsze na mokrym zjeździe, ale co Cię taki triban umęczy pod górę to Twoje. Mam szosę na tarczach, mam szosę na szczękach 105 i jakoś nie odczuwam potrzeby posiadania tarcz w powiedzmy głównym/pierwszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie. Miałem szosę na szczękach, teraz mam szosę na hydraulicznych tarczach i przy wyborze kolejnego roweru rodzaj hamulców na pewno nie będzie kluczowym kryterium (a mieszkam w Krakowie i jest gdzie robić przewyższenia). Tarcze w szosie są w tym kraju po prostu "modnym dodatkiem", przydatne dla kogoś kto jedzie na trening niezależnie od warunków atmosferycznych - zresztą wolę chyba "nie mieć hamulców" na mokrym niż słuchać tego pisku. Swoją drogą większość osób, które znam a kupują szosy na tarczach to ludzie przesiadający się z mtb i totalnie nie znający specyfiki jazdy szosą

Wybór pomiędzy sensą z klasyczną geometrią i pełną 105 r7000 a mega-endurance, ciężkim, budżetowo budowanym tribanem, który wygląda jakby go siekierą formowali jest dla mnie oczywisty

*wiadomo również, że hamulce w tribanie to nie hydraulika i brakuje dość istotnego elementu przy rowerach na tarczach jak sztywne osie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc , trochę już się dowiedziałem na temat rowerów szosowych , jutro pojadę prawdopodobnie po tą sensę 

Rzuccie jeszcze proszę tylko okiem na aukcje u tego sprzedawcy czy coś jest jeszcze lepszego od sensy do kwoty 4tys  no może 4.500 :D
Jest to po drodze także mogę tam wjechać jak by coś było ;)
https://www.olx.pl/oferty/?search[user_id]=8515523

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...