Skocz do zawartości

[kola] 300 gram roznicy na zestawie kol - czy to moze byc odczuwalne?


mike78

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w zupełności wystarcza Spark w wersji RC. Myk-myka sobie dokupiłem, do tego w wersji bezlinkowej, więc mogę go w każdej chwili wyjąć i wsadzić lekką sztycę karbonową. Co do twinlocka, to nic się nie rozregulowuje i nic nie trzeba regulować. Ustawiasz ciśnienie i tyle. Jednocześnie blokujesz lub utwardzasz przód i tył. Może ci się ewentualnie linka poluzować, przez co blokada nie zadziała, ale to nie jest kwestia twinlocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagraj trasy na strawie z jednym i drugim kompletem, zrób sprint, na płaskim w tym samym miejscu spróbuj najszybciej jak się da, też jakiś sprint pod górkę i zobaczymy jakie są naprawdę różnice, jak mówimy masa da ci w najgorszym przypadku 2x 400 gram= tak jakbyś miał masę roweru i ciebie o 1 % większą więc bardzo mała różnica powinna wyjść, jeśli nie to jest coś z piastami czy hamulcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blueforce napisał:

jeśli nie to jest coś z piastami czy hamulcami

pytalem o piasty - przejscie z kulek na maszynę. Kolo jakby slabiej się kręci, czy ktos mial takie odczucia?

To moje pierwsze w zyciu maszynowki, przejechaelm ponad 100km i o ile kolo zakreceone w rekach lekko sie obraca, to na rowerze jest ciezko. Nowa piasta, co moze byc nie tak?

Hamulce są ok, nic nie haczy/hamuje dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem piasta to dobry trop. Jeśli pod obciążeniem jest ciężej, czujesz że jest inaczej to coś jest nie tak. Z przodu jak i z tyłu ciężko chodzi? czy jest luz? Może film z dźwiękiem jak kręcisz kołem lużno, a potem pod obciążeniem prowadzisz po ziemi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tu chodzi o te 2 typy łożyskowania bez szczegółów ;)  Piasty typowo kulkowe są bardziej podatne na zwiększony opór przy mocniejszym zaciśnięciu zacisków kół, ale novatec to nie jest jakiś super mega produkt, błędy się zdarzają, choćby w samym łożysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 01:20, SoloTM napisał:

Jak ma novateca 31/42 to maszyny ma. jeśli po zaciśnięciu piasty koła obracają się z oporem i nie jest to wina hamulców to problem leży w łożyskach/spasowaniu. Oczywiście nie zacisnąłeś "na chama" ?

nie jestem he-manem, zacisniete tak zeby dac radę beznarzedziowo zdjąć kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę swoje doświadczenie. Miałem Schwalbe X-One 33mm i zamieniłem na Schwalbe marathon supreme 40mm (faktycznie na obręczy maja szerokość 36mm). Waga wskoczyła o 300g na parze chyba. Różnica w przyspieszeniu jest bardzo widoczna. Pamiętam jak na zjeździe Morasko->Poznań na starych 50km/h nie było problemem teraz 44km/h to norma. Dlatego różnica wagi jest według mnie istotna a ważę ponad 100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No, no, jeszcze szersza opona pogorszyła aerodynamikę, to też dodatkowo spowalnia :):)

Zobacz sobie jakie różnice robi sama guma, nawet między najlepszymi oponami w tym samym rozmiarze i w tym samym ciśnieniu potrafią być spore różnice, więc nie ma sensu porównywanie tak różnych rozmiarów i pewnie zupełnie innych ciśnień. https://www.bicyclerollingresistance.com

 

Jeżeli na zjeździe wzrost masy Cię spowalnia to chapeau bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że dość mocno patrzyłem i różnica była związana stricte z różnicą wagi.

X-one 33mm to 370g za sztukę

Marathon supreme 40m to 490g chyba https://www.bicyclerollingresistance.com/tour-reviews/schwalbe-marathon-supreme-2016 https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon-supreme

Czyli w sumie o 240g więcej. Rowerek ma raczej dobre koła DT Swiss R24 Spline Disc https://road.cc/content/review/152949-dt-swiss-r24-spline-db-wheelset waga 1810g za parę chyba

Czyli przyrost masy o 240g/1810g - 13%

 

Tylko nie żałuję zmiany. Bardziej potrzebuję komfort jazdy i bezpieczeństwo przed przebiciem. Jeżdżę głównie turystycznie na dłuższe trasy nim. Przyspieszenie to fun.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja na turystycznych trasach nie widzę najmniejszej różnicy - tylko przy mocnym depnięciu po wyjściu z zakrętu. Jak ta masa zacznie już się kręcić to się kręci. Mam dwa komplety różniące się o pół kilograma. Różnicę na oponach to widzę. Mezcal płynie, Barzo trzyma na zakrętach, Saguaro śpiewała (baaaardzo lubiłem), Peyote znika w oczach, AKA cienko śpiewała, Rapid Robowi powychodziły druty a Rocket Ron Lite Skeen dziurawi się co chwila : )

19 minut temu, bobik314 napisał:

Pamiętam że dość mocno patrzyłem i różnica była związana stricte z różnicą wagi.

Ale na co patrzyłeś dokładnie ? Na pomiar mocy ? Jak jedziesz tą samą trasę po kółku to zawsze masz tą samą średnią ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...