Skocz do zawartości

[odtłuszczacz] do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam sprawdzonego preparatu do czyszczenia łańcucha. Polecana benzyna odpada jak, odpinanie łańcucha również. 

Poszukuje, bezpieczny preparat który można użyć na balkonie. Znalazłam dwa w miarę tanie produkty, co myślicie? 

https://allegro.pl/oferta/brunox-brake-cleaner-odtluszczacz-hamulcow-200ml-7944318523

https://www.go-sport.pl/preparat-czyszczcy-nigrin-12808170101

Czy ewentualnie szmatką nasączona spirytusem, albo płynem do naczyń da radę wyczyścić napęd po każdej jeździe? 

Nie chce zbierać syfu i wolała bym za każdym razem szybko szczoteczką do zębów wydostać piasek itd i przetrzeć szmatką łańcuch. 

Co polecacie? 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musisz czyścić napęd po każdej jeździe - zwłaszcza gdy są sprzyjające warunki pogodowe.

2. Jak chcesz tanio, to w każdym ulubionym markecie technicznym możesz dostać odtłuszczacze, które starczą na długo. Sam mam jakąś taniochę do szybkiego przecierania smarów z briko w psikaczu i daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj żadnych odtłuszczaczy. Usuwają smar który jest potrzebny i zapewnia żywotność napędowi a także innym ruchomym częściom w rowerze. Jak masz wielką potrzebę od czasu do czasu umyć napęd możesz użyć na przykład pianki Fenwicks. Ale najzdrowiej dla roweru jest myć go wodą bez żadnych dodatków. Potem przetrzeć do sucha szmatką lub ręcznikiem papierowym. Nieumiejętne mycie jest dla sprzętu bardziej szkodliwe niż nie mycie go wcale. I pod żadnym pozorem nie myj go myjką ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chrismel napisał:

Nie stosuj żadnych odtłuszczaczy. Usuwają smar który jest potrzebny i zapewnia żywotność napędowi a także innym ruchomym częściom w rowerze. Jak masz wielką potrzebę od czasu do czasu umyć napęd możesz użyć na przykład pianki Fenwicks. Ale najzdrowiej dla roweru jest myć go wodą bez żadnych dodatków. Potem przetrzeć do sucha szmatką lub ręcznikiem papierowym. Nieumiejętne mycie jest dla sprzętu bardziej szkodliwe niż nie mycie go wcale. I pod żadnym pozorem nie myj go myjką ciśnieniową.

Ale nie raz łańcuch zbierze kurz, brud, ewentualnie szczoteczką do zębów umyć, ale sama woda nie da rady, chyba, że ciepła z płynem do naczyń? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chudzinki napisał:

Coś "czujem", że po "Jak smarować" to będzie drugi hicior forum :D.

Wszyscy prawie moczą w bencynie, jestem kobietą nie będę się paprać w benzynie i gdzieś ją później składować, więc potrzebny i sprawdzony prosty sposób, żeby zadbać o napęd w domowych warunkach. Ale tak trochę sobie pomyślałam, że łańcuch ma małe ogniwka gdzie tam smar jest i czy taka penetracja środkiem odtluszczajacym, nie spowoduje, że łańcuch gorzej będzie pracował. Chyba, najpierw oczyszczę szczoteczką z piachu i ewentualnie ciepłą wodą spłucze, a później nawilże ścierkę takim preparatem, żeby z wierzchu ściągnąć stary smar i brud... Bez ingerencji wewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muj jesusie świebodziński! Nie używać odtłuszczaczy, nie myć myjką a jedynie wodą bez dodatków? Panie tu nie jest mowa o kąpieli małego dziecka, ale o czyszczeniu roweru.

 

To nie jest jakaś filozofia: Bierzesz szmatkę, psikasz/nalewasz na nią odtłuszczacza, zaciskasz ręką na łańcuchu, robisz kilkanaście ruchów korbą i masz "w miarę czysty łańcuch". Dodatkowo możesz przelecieć całość pędzlem (mój sposób) albo szczotką, żeby usunąć brud między ogniwami. Jeśli jak kolega chrismel "boisz się" cennych smarów wewnątrz napędu to po całej operacji możesz czystą szmatą wyczyścić resztkę odtłuszczacza.

Teraz, Kklaudia.sieczka napisał:

Ale tak trochę sobie pomyślałam, że łańcuch ma małe ogniwka gdzie tam smar jest i czy taka penetracja środkiem odtluszczajacym, nie spowoduje, że łańcuch gorzej będzie pracował.

Dobrze sobie pomyślałaś - dlatego po takim zabiegu nanosi się znowu olej na łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

BRUNOX do amortyzatorów używasz na wstępnie ? 

Dzięki, w sumie nie zakopuję się w błocie, więc najlepiej będzie tak jak mi poradziliście. 

Kupię ten najtańszy odtłuszczacz i na szmatkę z nim, raz na jakiś czas i tyle, później olejek na smaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...