Skocz do zawartości
EndurosBoyee

[wyciek oleju] Groźne?

Rekomendowane odpowiedzi

EndurosBoyee

Wycieka mi olej przy blokadzie amora ( sr suntor zeron 35 boost) u góry . Czy jest to groźne i czym może być spowodowane?

IMG_20200526_172406.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Spascmar

Być może słabo trzyma o ring w korku. Spróbuj dokręcić.

Nic się nie stanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Tam jest tłumik nierozbieralny przez co z góry tłumika nie ma co wyciec, no chyba że zalałeś dolne lagi??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Pawlos88
      Przez Pawlos88
      Cześć, mam problem z moim amortyzatorem - 832 FiT RLC z 2012. 
      Pojawiło się zapocenie, w okół regulacji kompresji po ostatniej jeździe, wytarłem, zrobiło dziś niecałe 90 km i znów były ślady oleju. 
      Ponadto zauważyłem, że jest problem z regulacją wolnej kompresji - mianowicie nie można jej przestawić 
      Ostatecznie po użyciu sporej siły można przestawić o jakieś 2 kliknięcia. Więcej za bardzo się nie da, a nawet jeśli to powoduje to zablokowanie wajchy od szybkiej kompresji. 
      Miał ktoś podobny przypadek? 

• cubexc
      Przez cubexc
      Witam mam problem ze swoim damperem a mianowicie nastąpił wyciek oleju z pokrętła od tłumienia powrotu.. Skutkiem tego jest brak działającego tłumienia powrotu oraz blokady kompresji dodam że przed wycięciem pokrętło od tłumienia powrotu chodziło bardzo ciężko wręcz nie możliwe było przekroczenie go palcami, zdjałem czerwona nakrętek i potem za pomocą kombienrek zacząłem wykręcić "bolec" aby zmniejszyć tłumienie niestety podczas wykrecania zaczął wyciekac olej więc wszytko zakręciłem ten boleć ale to nic nie dało przy każdym ugieciu amortyzatora olej stopniowo wyciekał przez co przestało działać tłumienie. Czy ktoś wie co może być przyczyną tego wycieku i jak to naprawić? I dlaczego pokrętło chodziło tak ciężko że nie dało się nim kręcić?
    • Asdfg
      Przez Asdfg
      Tak jak w tytule mam okazje kupić rzadki amorek( niestety 9mm) ale...uszkodzenie polega na wycieku oleju, z obserwacji jest to wina uszczelek. Wlasciciel obecnie jezdzi na nim praktycznie bez oleju i tutaj moje pytanie, czy jeżdżenie na sucho nie zaszkodzi amorowi gdyz nie mam zamiaru wymieniac uszczelek a rower jest mi potrzebny wylacznie na pumptrack i moze czasem na male dropy, a mam zamiar kontynuować sposób obecnego właściciela. Oraz czy za taka cene oczywiście sie opłaca?
    • Stranger20
      Przez Stranger20
      Witam wszystkich. Mam problem - po bliskim spotkaniu z wybrukowanym przepustem w rowie moje hamulce przestały działać idealnie. Mój rower to Cube Analog 29". Z tego co zauważyłem zniszczeniu uległa jedynie klamka prawa odpowiadająca za tył - wycieka z niej olej - ale dalej hamuje bardzo dobrze, nawet świetnie. Moim nawiększym problemem jest hamulec przedni - wcześniej przy hamowaniu mogłem stawiać rower na przednie koło, teraz ledwo co wytracam prędkość. I teraz pytanie do bardziej obeznanych w temacie - czy muszę wymienić obydwie klamki, czy tylko uszkodzoną i w przedniej uzupełnić olej hamulcowy? Chodzi mi o oszczędność kasy - jeżeli coś mogę zrobi sam - to wiem że dam radę. W końcu rower jest trochę prostszy od mojego motocykla
    • koko88
      Przez koko88
      Witam

Próbował ktoś reanimować zacisk Shimano BR-M445?  Z okolicy tłoczków sączy się olej. Napisałem do firmy ggtrading w sprawie uszczelek, ale oni chcą wymiar tłoczka lub części do pomiaru.  Ja zaś nie mam suwmiarki, a słać im zacisk chyba się nie opłaca.

Może ktoś dorabiał takie uszczelki tłoczków  i zna ich wymiar lub oznaczenie uszczelki?