Skocz do zawartości

[rower] MTB XC do 20 000 zł


mfi

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie jest to merytoryczna wypowiedź dzięki której jestem bogatszy o wiedzę.

Zresztą to standard na formach tematycznych gdzie wypowiadają się ludzie "z branży" którzy uważają że wszyscy inni też powinni posiadać minimum tyle samo wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie filozuj leniuszku tylko rusz łepetyną i pomyśl  do czego ten rower Ci potrzebny. Naucz się korzystać z dobrych rad bo fakt - na tym forum życzliwi ludzie to raczej standard. Ale dla osób które potrafią słuchać.

Oba rowery w sumie dosyć cienkie jak za tą cenę :/

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scalpel to maszyna nastawiona stricte na ściganie, Mondraker to chyba idealny przedstawiciel kategrii DownCountry, czyli taki XC na sterydach. Skok przedniego amortyzator to 120mm  zamiast standardowych w kategorii XC 100mm.

Różnią się bardzo geometrią - Mondrakerowi katami bliżej do Trailu niż Cross Country. Kupując tak drogi rower na pewno powinieneś się nim przejechać, przymierzyć i zastanowić gdzie będziesz jeździł i do czego ma służyć. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi w takim razie doradzić jakim rowerem powinienem się zainteresować? 

Zależy mi na tym, abym mógł też nim normalnie pojechać "rekreacyjnie" - zwykła trasa po mieście czy parku. 

Oczywiście zależy mi na rowerze, który pozwoli mi na fajny zjazd po single tracku, ale również i wjazd. Nie chce roweru który nadaje się tylko do zjazdów.  

Nie jestem zawodowcem, ale chętnie bym sobie w czymś mniej wymagającym wystartował (rekreacyjnie) na zasadach rywalizacji aniżeli walki o medale.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przy tak dużym budżecie trudno coś tak po prostu doradzić. Osobiście uważam, że trudno już tutaj zrobić naprawdę zły wybór.

Drogi są dwie:

- wybierasz rower uznanej marki jak Cannondale, Specialized, Trek z doskonałą gwarancją, z reguły bardzo dopracowaną ramą, z dobrym rozwiązanami i sprawdzoną geomerią, ale trochę gorszym osprzętem, co nie znaczy, że złym!

- wybierasz rower ze względu na osprzęt, ale od mniej uznanej marki. 

Mnie bliższe byłoby spojrzenie 1 przy takim budżecie. 

Biorąc pod uwagę jakie pytania zadajesz to myślę, że lepiej byłoby gdybyś odwiedził kilka większych sklepów i zrobił rozeznanie pośród wymienionych przeze mnie marek i popatrzył na modele takie jak:

- Specialized Epic

- Trek Top Fuel

- Scott Spark

- Cannondale Scalpel

- Giant Anthem

Przejechać się, zapytać o możliwość wypożyczenia testowego roweru. I wtedy podejmować decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mfi napisał:

Możecie mi w takim razie doradzić jakim rowerem powinienem się zainteresować? 

Zależy mi na tym, abym mógł też nim normalnie pojechać "rekreacyjnie" - zwykła trasa po mieście czy parku. 

Oczywiście zależy mi na rowerze, który pozwoli mi na fajny zjazd po single tracku, ale również i wjazd. Nie chce roweru który nadaje się tylko do zjazdów.  

Nie jestem zawodowcem, ale chętnie bym sobie w czymś mniej wymagającym wystartował (rekreacyjnie) na zasadach rywalizacji aniżeli walki o medale.  

Mój typ na taki wypośrodkowany rower uniwersalny to Canyon Neuron. W tym budżecie to już dostaniesz na wypasie. 

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-cf-9.0/2472.html?dwvar_2472_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-cf-9.0-sl/2473.html?dwvar_2473_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

To rower o moim zdaniem genialnie dobranym zawieszeniu, nie trzeba nic blokować - na dziurach wybiera na płaskim nie pompuje jakoś zauważalnie. Czterozwias. Bardzo dobrze uszczelnione łożyska. Suport na gwint ! Lekki jak na swoje parametry. To własnie taki "XC na sterydach" - idealnie między ścieżkowcem (które teraz się zrobiły bardzo zjazdowo-endurowe) a XC. 

Nie jest to wyścigowa maszyna ale taką byłoby trudniej na ścieżkach. 

Ja bym z tych dwóch wybrał tańszy bo ma wszystko co trzeba. 

Te markowe rowery mają kiepski osprzęt, jakiś SRAM NX,  gorsze amortyzatory w tej samej cenie ... dużo się płaci za nalepkę. 

A na koncu - żeby było najśmieszniej: Super gwarancję i całkiem dobry, lżejszy rower dostaniesz znacznie taniej https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-900-s-29-id_8545706.html I sądzę, że w jeździe nie będzie gorszy :D

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mfi napisał:

Możecie mi w takim razie doradzić jakim rowerem powinienem się zainteresować? 

Zależy mi na tym, abym mógł też nim normalnie pojechać "rekreacyjnie" - zwykła trasa po mieście czy parku. 

Oczywiście zależy mi na rowerze, który pozwoli mi na fajny zjazd po single tracku, ale również i wjazd. Nie chce roweru który nadaje się tylko do zjazdów.  

Nie jestem zawodowcem, ale chętnie bym sobie w czymś mniej wymagającym wystartował (rekreacyjnie) na zasadach rywalizacji aniżeli walki o medale.  

Ja mam taki styl jazdy i lubię po prostu fulle xc. Kupiłem z dużym upustem Epica Carbon Experta z tamtego roku. Dużo poniżej twojego budżetu czyli 20 tys. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Zwykła trasa po mieście czy parku jest na nim bajeczna. Na single tracki również się nadaje , czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://roweroteka.pl/pl/p/Specialized-Epic-Expert-Carbon%2C-Meski-2019/5229 taki ? Tani nie jest. 

To zawsze dylemat czy iść w kierunku ścieżkowca czy ścigacza XC. W górach jednak myk-myk i bardziej płaska główka są na zjazdach nieocenione ...

Jak wypady w góry częstsze to ścieżkowiec, jak okazjonalne to ścigacz. Jak jeździec wazy 60 kg to ścigacz jak 95 to ścieżkowiec :D Jak wzrost 177 to kłopot bo zwykle między rozmiarami itd itp :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jasne Można tez Scott Spark, Giant Anthem, Canyon Lux  i inne ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na to podstawowe pytanie - chcę się bardziej ścigać czy jeździć w górach. 

Te superlekkie,  drogie ścigacze mają sens moim zdaniem dla ludzi którzy w górnych sektorach walczą o miejsce koło podium, maja poukładane plany treningowe, coacha, wiedza co i po co robią. 

To nie są małe pieniądze -  w tej kasie kupiłbym chyba dwa rowery - lekkiego sztywniaka na zawody i ścieżkowca na górskie wypady.  Zawsze jeden byłby dostępny w razie jakiegoś nieszczęścia a drugi rower przydaje się choćby po to, żeby nie trzeba było przy złej pogodzie zakładać i zdejmować z trenażera :)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nie tylko Ty : ) Kolega wymiatacz z Warszawy - na pewno wiesz o kogo chodzi przy 180 też M-ke chwali w Scoccie. Z czego wynika, że albo jestem nietypowo długokorpusowo-krótkonogi  (177/82) albo mam uraz po latach jazdy na za małej ramie albo te wasze ścigacze mają szerszą kierę i niższą główkę albo ja nie jeżdżę w pierwszym sektorze :D (bo nie jeżdżę).

Inna też kwestia to, że w ścieżkowcach o progresywnej geometrii inaczej się na te wymiary patrzy. A M-ka M-ce nie równa.

Masz TTH 600 ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie (po uwzględnieniu rabatu) nie dostaniesz niczego lepiej wyposażonego niż Kross Earth TE:

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc-full/earth-te-czerwony-bialy-polysk

Tyle tylko, że to niszowa, słabo sprawdzona konstrukcja - niewiele recenzji i opinii, niewiadoma jakość/trwałość ramy. 

Z drugiej strony dostajesz wszytko z najwyższej półki. 

Moim zdaniem sprzęt co najmniej wart rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem założyciel tematu poczyta co tu piszą, wybierze losowo wrzucony link, weźmie kapuchę w łapę i pójdzie tenże z linku kupić.

Serio ludzie wydają 20k po przeczytaniu opinii ludzi na forum ? Zero swojej inwencji w poznaniu potrzeb, poznaniu co rynek oferuje + ew. podparcie się podpowiedzią z forum ?

Jeśli tak to gratuluje, a jednocześnie zastanawiam się jak tak nierozsądni ludzie i wg. mnie bez odrobiny myślenia i oleju w głowie doszli do jak by nie było majątku na wydanie na swoje hobby.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z mojej strony. Wybór roweru za 20k na podstawie tego co ktoś obcy napiszę na forum to głupota. Stąd moja rada - odwiedzić sklepy prowadzące sprzedaz marek wymienionych powyżej (oraz innych). Niestety w przypadku chęci zakupu droższego roweru tych sklepów aż tak wiele nie ma. Zapytać o możliwość dłuższej testowej jazdy, może wypożyczenia. Po wyrobieniu sobie zdania podjąć decyzję i śmiało kierować się odczuciami, tym czy się podoba, tym jaka obsługę prezentuje sklep. 

Szczególnie warto zwrócić uwagę na ostatni punkt. Jeżeli pojawi się poważniejszy problem to dobry sklep pomoże, kiepski wystawi do wiatru. W przypadku marek wysyłkowych będziesz się bawił w wysyłanie i odsyłanie. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie @MaxCava i @wkg jeżeli nie możecie dyskutować merytorycznie to nie uczestniczcie w tych samych dyskusjach albo powstrzymajcie się od wzajemnych komentarzy. No i nie donoście na siebie bo generalnie wyrośliście z tej samej grządki.

Na teraz tylko tyle.  Usuwam wasze niektóre posty.

To najmniejszy wymiar kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie przypominam sobie, żebym w tym wątku złożył jakikolwiek donos. Co więcej, myślę, że są zachowania na które nie powinniśmy pozwolić. W tym ubliżanie nowo zarejestrowanym użytkownikom, powątpiewanie w ich sprawność umysłową ...

Prosiłbym też, byś oględniej wyrażał swoje stanowisko - grządki nie grządki - trochę to takie słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...