Skocz do zawartości

[podmalowanie] cube odartego elementu widelca/ramy)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem cube cathmandu 2019-kolor czarny matowy (grafitowy?) Rower był zapięty na ulock do stojaka i niestety najprawdopodobniej wiatr (ego dnia był bardzo mocny) albo ktoś wywrócił mi rower...efekt jest taki że w 2 miejscach widelec i kawałek ramy na wysokości widelca jest  "odarty" z lakieru..(wyszła srebrna powłoka) jak i czym to najlepiej zamalować ,żeby uchronić przed korozja itp. oraz żeby zamaskować to uszkodzenie...? model podałem żeby zobrazować kolor roweru(chociaż większość zdjęć  w sieci ma połysk-oświetlenie) rower w rzeczywistości jest matowego koloru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower z tego co widzę jest aluminiowy...przetarty jest przedni , czy tylni widelec wraz z ramą? To alu (z tego co widzę, jeśli nie to mnie popraw) więc nie musisz tego robić. Nic się nie będzie działo, jest tylko parę procent szansy, że lakier dalej będzie odchodzić/pękać. Tak więc poza walorami estetycznymi nic się raczej nie stanie. Możesz zrobić zaprawkę, ale i tak będzie widoczna. Kup lakier zaprawkowy z pędzelkiem i po temacie. Lakier kupisz np.: w Norauto, ale raczej będzie połyskliwy. Lakiery zaprawkowe dorabiają też w MX Nowicki. Zajmują się detailingiem samochodowym. Możesz też zerknąć na ich kanał na YT. Akurat wczoraj oglądałem odcinek o zaprawkach na karoseriach, ale pitolenia się jest z tym na tyle dużo, że przy rowerze chyba by mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest rama. zadrapany jest tylna rurka pozioma i pionowa na wysokości koła(tam gdzie koło się wkłada- ta najniżej). Ulokiem zaczepiam głównie tam bo najlepiej(przy niskich stojakach)

A jakieś mieszalnie farb jak to działa? i gdzie szukać? może mogą pobrać jakiś mikro skrawek koloru żeby dopasować? Wizualnie szkoda, bo 4,600 i tak wawda ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak drogo to znowu nie jest. Tylko trzeba znaleźć mieszalnie, która napełnia male buteleczki (bo rozumiem, ze chodzi o zaprawkowy, a nie w sprayu). Koszt to kilkanaście złotych, dobiorą porównując kolor roweru ze wzornikiem. Lepiej podjechać rowerem (wymytym, wypolerowanym) niż przynosić jakiś malutki kawałek. inną opcją jest wizyta np. w Norauto i próba dopasowania czegoś z lakierów w sztyfcie (cena ok 20 zł) - jest dosyć duża paleta barw.

Lakier w sztyfcie Motip M954579 12 ml niebieski

Idealnie pewnie nie będzie, ale nie będzie się rzucać w oczy

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...